Wydrukuj tę stronę
Grad goli i pewny triumf drużyny U12

Aż dziesięć bramek oglądaliśmy podczas niedzielnego spotkania drużyny młodzika młodszego Kabla Kraków, który stoczył wyjazdowe starcie z Płaszowianką. Nasz zespół U12 triumfował w kolejnej ligowej batalii aż 8:2.

Zmotywowani Kablarze bardzo szybko otworzyli worek z bramkami, bo już w drugiej minucie meczu nasz zespół cieszył się z pierwszego gola, którego autorem był Szymon Leśniak. Udany początek gry zdecydowanie nakręcił pozytywnie niebiesko-białych i w kolejnych minutach widać było zdecydowaną kontrolę nad tym, co działo się na placu gry. Przekładało się to także na bramki. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców zapisali się Rafał Duszek, Emil Szymoniak i Oskar Lasek, wobec czego Kabel prowadził 4:0. Oprócz dobrego wyniku warto było zwrócić uwagę także na efektowny styl, jaki starała się egzekwować nasza drużyna.

Zaraz po wznowieniu gry po raz pierwszy tego dnia gola strzeliła Płaszowianka, ale nadal różnica bramkowa między obiema stronami była całkiem spora. Mimo wszystko Kablarze dobrze wiedzieli, że do końca meczu jeszcze daleko i nie można osiąść na laurach po bardzo udanej pierwszej części gry. Wobec tego podopieczni Marcina Gagata nie zwolnili tempa swoich ataków i wkrótce ponownie cieszyli się z trafień. Dwie kolejne bramki tego dnia dołożył Emil Szymoniak, który w ostatecznym rozrachunku mógł pochwalić się hattrickiem. Wynik na 8:2 ustalił w ostatniej minucie Szymon Leśniak i nasz zespół mógł przystąpić do celebrowania zwycięstwa, za które młodym Kablarzom należą się gorące brawa.

Kolejnym przeciwnikiem drużyny U12 będzie Prądniczanka Kraków. Mecz z tym rywalem zagramy w sobotę o 15 na boisku przy ulicy Boboli.

Bramki dla Kabla:

2' Szymon Leśniak 0:1
18' Rafał Duszek 0:2
21' Emil Szymoniak 0:3
23' Oskar Lasek 0:4
34' Emil Szymoniak 1:5
39' bramka samobójcza 1:6
56' Emil Szymoniak 2:7
60' Szymon Leśniak 2:8

Skład Kabla: Mateusz Niedźwiecki, Leon Wojciechowski, Rafał Duszek, Oskar Lasek, Emil Szymoniak, Szymon Leśniak, Olaf Grabowski, Mateusz Błaszczyk, Antoni Śliwa; w składzie też: Tomasz Pięta; trener: Marcin Gagat