Wydrukuj tę stronę
Podział punktów młodzików w pojedynku z Borkiem

W sobotę w meczu 4. kolejki młodziki Kabla zmierzyły się w meczu wyjazdowym z Borkiem II Kraków, spotkanie zakończyło się remisem 2:2 (1:0). Mimo faktu, że podopieczni Bartłomieja Janeczka tylko zremisowali to udało im się awansować na pozycję samodzielnego lidera swojej ligi.

Pierwszą bramkę zobaczyliśmy dopiero tuż przed przerwą, gdy w polu karnym faulowany był Aleksander Stelmach, a sędzia wskazał na wapno. Do piłki podszedł sam poszkodowany, który pewnym strzałem pokonał golkipera gospodarzy. Druga część spotkania lepiej rozpoczęła się dla rywali, którzy w 38. minucie doprowadzili do wyrównania po samobójczym trafieniu jednego z naszych zawodników. Nasi młodzi zawodnicy się nie poddawali i wciąż atakowali na bramkę Borku. Po pięciu kolejnych minutach udało się ponownie wyjść na prowadzenie, a po rzucie rożnym Stelmacha, zgraniu piłki przez Rafała Oczkowicza do siatki trafił Maksymilian Kowalczyk. Na siedem minut przed końcem Borek doprowadził do wyrównania po raz drugi po drugim golu samobójczym naszego zespołu. Więcej bramek już nie zobaczyliśmy i mecz zakończył się remisem 2:2.

Kolejne spotkanie młodzi "Kablarze" rozegrają 27 września o godz. 10:00, na swoim stadionie będziemy gościć Wieczystą II Kraków. Będzie to mecz 9. kolejki, który zostanie rozegrany awansem.

Bramki dla Kabla:

1:0 Aleksander Stelmach (rzut karny), 2:1 Maksymilian Kowalczyk (asysta: Rafał Oczkowicz)

Skład Kabla: Domanus - Dyląg, Zimnicki, Koźmik, Broniewski, Majewski, Stelmach, Zapała, Oczkowicz oraz Mrzygłód, Szafran, Kowalczyk, Pacuła