Rafał Gnutek

email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PUCHAR | Skrót meczu: Fairant Kraków - KS Kabel Kraków (01.08.2020)

W sobotę Kabel Kraków w meczu II rundy Pucharu Polski na szczeblu rejonu krakowskiego na wyjeździe pokonał Fairant Kraków 6:0. Mecz toczył się całkowicie pod dyktando zespołu Bartłomieja Janeczka, który bez najmniejszych problemów awansował do kolejnej fazy, w której zagra z Wieczystą Kraków.

Wysokie pucharowe zwycięstwo z Fairantem

W sobotę 1 sierpnia seniorzy KS Kabel w II rundzie regionalnego Pucharu Polski pewnie zwyciężyli z SF Fairant 6:0. Pucharowa potyczka z ligowym rywalem była świetną próbą generalną przed rozpoczynającą się już za chwilę ligową rywalizacją.

Tego dnia trener Bartłomiej Janeczek miał do dyspozycji wąską kadrę składającą się z 14 zawodników. Nie ilość, a jednak jakość zadecydowała o wyniku tego spotkania. Już na samym początku meczu świetnie do drużyny wprowadził się nowy zawodnik Konrad Wieczorek, który zdobył pierwsze dwie bramki. Jeszcze przed przerwą gospodarze strzelili sobie bramkę samobójczą i obie drużyny schodziły do szatni z wynikiem 3:0 dla Kabla. W drugich 45 minutach dwa trafienia dołożył Arkadiusz Wałaszek oraz jedno Grzegorz Grzesiak.

Kabel zdominował rywala i pewnie awansował do kolejnej rundy, w której spotka się z Wieczystą Kraków. Mecz ten odbędzie się w środę 19 sierpnia o godzinie 17:00 na stadionie przy ul. Parkowej. W najbliższą niedzielę podopieczni trenera Bartłomieja Janeczka zainaugurują rozgrywki o mistrzostwo A klasy, a pierwszym wyzwaniem będzie wyjazdowy pojedynek z SKS Bratniak Kraków.

Bramki dla KS Kabel:

1:0 Konrad Wieczorek, 2:0 Konrad Wieczorek, 3:0 bramka samobójcza, 4-0 Arkadiusz Wałaszek, 5:0 Grzegorz Grzesiak, 6:0 Arkadiusz Wałaszek

W 84 minucie Jan Pieczarkowski został ukarany drugą żółtą kartką za faul i musiał opuścić boisko.

Skład Kabla: Małek (80’ Suprun) – Rosikoń (50’ Kodyra), Maj, Kubacki, Kowalski – Pieczarkowski, Wieczorek (72’ Wojnicki), Augustyński – Grzesiak, Wałaszek, Piwowarczyk

Podsumowanie przygotowań pierwszego zespołu

W ostatni weekend „Kablarze” zakończyli przygotowania do sezonu 2020/2021 w A klasie (gr. III). Pora podsumować ostatnie tygodnie w wykonaniu podopiecznych trenera Bartłomieja Janeczka.

Zawodnicy powrócili do treningów po przerwie spowodowanej wprowadzeniem obostrzeń epidemicznych w drugiej połowie maja. Gdy zapadła decyzja o zakończeniu sezonu 2019/2020 w ligach regionalnych zawodnicy Kabla udali się na kilkudniową przerwę od treningów, by wznowić zajęcia w połowie czerwca.

„Kablarze” w trakcie ostatnich tygodni rozegrali sześć gier kontrolnych. Cztery z nich zakończyły się zwycięstwami z drużynami występującymi w lidze okręgowej. W sparingach rozegranych na Parkowej Kabel okazał się lepszy od KS Nadwiślan wygrywając 2:1, pokonał KS Borek 4:0, a także Zieleńczankę Zielonki 3:1. Do tego należy dodać wyjazdową wygraną z KS Zwierzyniecki 1:0. Podopieczni trenera Janeczka zanotowali także dwie wyjazdowe porażki ze Strażakiem Kokotów 2:4 oraz beniaminkiem ligi okręgowej w grupie wielickiej, czyli LKS Zjednoczeni Branice 1:4. Najlepszym strzelcem okresu przygotowawczego okazał się Arkadiusz Wałaszek, który w sparingach czterokrotnie pokonywał bramkarzy rywali. Po dwa trafienia zanotowali także Grzegorz Grzesiak oraz Marcin Białas.

Teraz przed "Niebieskimi" długo wyczekiwany powrót do rywalizacji zarówno pucharowej, jak i tej ligowej. W sobotę 1 sierpnia Kabel na terenie rywala w II rundzie regionalnego Pucharu Polski zmierzy się z SF Fairant.

KS Zwierzyniecki pokonany na koniec przygotowań

Na zakończenie przygotowań do sezonu 2020/2021 seniorzy Kabla zmierzyli się z ostatnim triumfatorem rozgrywek A klasy w grupie III, czyli KS Zwierzyniecki. Mecz odbył się na obiekcie przy ulicy Na Błoniach 1. Oba zespoły przystąpiły do niego w nieco okrojonych kadrach. Spotkanie miało dość wyrównany przebieg i ostatecznie zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem podopiecznych trenera Bartłomieja Janeczka. Jedyną bramkę zdobył nowy zawodnik w zespole Kabla — Mateusz Kowalski.

Już 1 sierpnia o godzinie 17:00 „Kablarzy” czeka pierwszy oficjalny mecz od ponad dziewięciu miesięcy. W II rundzie regionalnego Pucharu Polski Kabel na wyjeździe zmierzy się z SF Fairant.

1:0 Mateusz Kowalski

Skład Kabla: Suprun – Rosikoń, Maj, Krupa, Vasilenko – Pieczarkowski, Wieczorek, Kodyra – Wałaszek, Grzesiak, Piwowarczyk

oraz: Czekaj, Wojnicki, Pełka, Kowalski

Zieleńczanka pokonana w kolejnym sparingu

W swojej przedostatniej grze kontrolnej przed startem sezonu 2020/2021 KS Kabel na stadionie przy ulicy Parkowej zwyciężył Zieleńczankę Zielonki 3:1. Goście to szósty zespół poprzedniego sezonu ligi okręgowej (gr. Kraków I). Jako pierwsi prowadzenie objęli przyjezdni wykorzystując ospałość formacji defensywnej Kabla. Wraz z dalszym przebiegiem meczu to zawodnicy Kabla zaczęli częściej operować piłką i po przerwie za sprawą trafień Dawida Rosikonia, Grzegorza Grzesiaka oraz Arkadiusza Wałaszka podopieczni trenera Bartłomieja Janeczka odnieśli zwycięstwo z wyżej notowanym rywalem.

To nie koniec przygotowań, gdyż „Kablarzy” w sobotę czeka jeszcze ostatnia gra kontrolna z zeszłorocznym zwycięzcą krakowskiej A klasy, czyli KS Zwierzyniecki.

1:1 Dawid Rosikoń, 2:1 Grzegorz Grzesiak, 3:1 Arkadiusz Wałaszek

Skład Kabla: Suprun – Rosikoń, Maj, Pieczarkowski, Sołtys – Pełka, Zborowski, Vasilenko – Grzesiak, Bator, Piwowarczyk

oraz Małek, Wieczorek, Białas, Wałaszek, Augustyński, Kowalski, Wojnicki, Kodyra

Kabel przegrywa sparing w Branicach

Trwają przygotowania do startu nowego sezonu w niższych ligach. W niedzielne popołudnie pierwszy zespół Kabla rywalizował w Branicach z miejscowym LKS-em i uległ 1:4. Dla zawodników trenera Bartłomieja Janeczka była to już czwarta gra sparingowa od momentu wznowienia treningów. Niedzielny przeciwnik "Kablarzy" to beniaminek ligi okręgowej, który pewnie zwyciężył w rozgrywkach A klasy w ubiegłej kampanii.

Mimo dość wysokiego wyniku na korzyść Zjednoczonych Branice to oba zespoły w tym meczu były w stanie kreować sobie sytuacje do zdobycia bramek. Znacznie skuteczniejsi okazali się zawodnicy z Branic, którzy aż trzykrotnie skutecznie zaskakiwali defensywę Kabla po stałych fragmentach gry. Jedyną bramkę dla Kabla zdobył Arkadiusz Wałaszek wykorzystując zagranie z głębi pola. Już w środę na stadionie przy ulicy Parkowej o godzinie 18:45 podopiecznych trenera Bartłomieja Janeczka czeka gra sparingowa z KS Zieleńczanką Zielonki.

3:1 Arkadiusz Wałaszek

Skład Kabla: Małek – Rosikoń, Maj, Krupa, Kowalski – Augustyński, Białas, Pieczarkowski, Kodyra – Piwowarczyk, Bator

oraz Czekaj, Vasilenko, Pełka, Wałaszek

Kolejny sparing za nami. Borek Kraków pokonany

We wtorkowy wieczór 4 lipca pierwszy zespół Kabla rozegrał kolejną grę sparingową. Tym razem formę „Kablarzy” sprawdził KS Borek Kraków, który rywalizuje o szczebel wyżej, na poziomie ligi okręgowej. Ta różnica klas rozgrywkowych nie była jednak widoczna w przebiegu gry. Drużyna Kabla dominowała długimi momentami punktując błędy zawodników Borka. Ostatecznie w trzeciej grze sparingowej Kabel na stadionie przy ulicy Parkowej pewnie ograł Borek Kraków 4:0.

Bramki dla Kabla w pierwszej połowie zdobyli Marcel Augustyński po zagraniu Kamila Zborowskiego oraz dwukrotnie Arkadiusz Wałaszek, któremu asystował Oskar Wojnicki. W drugiej połowie wynik ustalił Marcin Białas, po dośrodkowaniu Konrada Wieczorka i błędach defensywy gości.

Podopieczni trenera Bartłomieja Janeczka wchodzą w drugą część przygotowań. Przed seniorami Kabla teraz m.in. dwie gry kontrolne z drużynami, które wygrały swoje ligi w poprzednim, przedwcześnie zakończonym sezonie 2019/2020. W niedzielę 19 lipca Kabel na wyjeździe zmierzy się ze Zjednoczonymi Branice, a tydzień później z KS Zwierzyniecki. W tygodniu zawodnicy Kabla rozegrają także na Parkowej sparing z KS Zieleniczanka Zielonki.

1:0 Marcel Augustyński, 2:0 Arkadiusz Wałaszek, 3:0 A. Wałaszek, 4:0 Marcin Białas

Skład Kabla: Małek – Rosikoń, Kubacki, Maj, Sołtys – Augustyński, Białas, Pełka, Wojnicki – Zborowski, Wałaszek

oraz Grzesiak, Kodyra, Wieczorek, Krupa, Krawczyk, Pieczarkowski, Suprun, Bator

Porażka w sparingu ze Strażakiem Kokotów

W drugiej grze kontrolnej okresu przygotowawczego do sezonu 2020/2021 KS Kabel Kraków musiał uznać wyższość Strażaka Kokotów w stosunku 2:4. Mimo dość wyrównanego i szybkiego spotkania toczonego w deszczowej aurze to gospodarze sobotniego pojedynku głównie za sprawą swojego rosłego napastnika byli w stanie zwyciężyć podopiecznych trenera Bartłomieja Janeczka.

Bramki dla Kabla zdobywali Grzegorz Grzesiak z karnego po faulu na Sebastianie Batorze oraz Sebastian Bator po akcji Roberta Piwowarczyka. Następny mecz sparingowy Kabel rozegra z Borkiem Kraków 14 lipca o godz. 18:45 na stadionie przy ulicy Parkowej.

2:1 Grzegorz Grzesiak (z karnego), 3:2 Sebastian Bator

Bramki dla Strażaka Kokotów:

1:0 Cichy, 2:0 Cichy, 3:1 Staszek, 4:2 Morsztyn

Skład Kabla: Małek – Kowalski, Maj, Krupa, Krawczyk – Kodyra, Pełka, Pieczarkowski – Grzesiak, Piwowarczyk, Bator

oraz: Wojnicki, Czekaj

Skład Strażaka: Woźniak (Ptasznik) - Fiałek (Dobosz), Świątek, Migas (Niemczuk) - Kucharski (Kozaczyński), Zawiła (Suślik), Czuper, Burzyński, Lebiest (Staszek) - Cichy, Życzyński (Morsztyn)

Sparingowe zwycięstwo z Nadwiślanem

Zawodnicy pierwszej drużyny Kabla po długiej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa sprawdzili swoją formę w grze sparingowej. Kabel ostatni swój mecz rozegrał 8 marca w Skotnikach z tamtejszą Pogonią. W niedzielę dyspozycję podopiecznych trenera Bartłomieja Janeczka sprawdziła drużyna występująca w klasie okręgowej, KS Nadwiślan Kraków, który na półmetku sezonu 2019/2020 zamykał tabelę "okręgówki" w krakowskiej grupie II.

Mecz rozegrano na stadionie przy ulicy Parkowej, a samo spotkanie zakończyło się zwycięstwem Kabla 2:1. Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył Marcin Białas, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Grzegorza Grzesiaka. Autorem gola na 2:1 dla Kabla był po przerwie zawodnik testowany. Tym razem asystę z głębi pola zaliczył Sebastian Bator, który popisał się świetnym podaniem do współpartnera.

Kolejna gra kontrolna Kabla odbędzie się w najbliższą sobotę 11 lipca w Kokotowie, a rywalem będzie miejscowy Strażak. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17:00.

1:0 Marcin Białas, 2:1 Zawodnik testowany IV

Skład Kabla:

I połowa: Testowany I – Wieczorek, Kubacki, Maj, Vasilenko – Białas, Pieczarkowski, Zborowski – Rosikoń, Bator, Grzesiak

II połowa: Suprun – Testowany II, Kubacki (65’ Testowany III), Maj, Sołtys – Augustyński, Białas (65’ Krawczyk), Bator – Wałaszek, Testowany IV, Piwowarczyk

Puchar Polski w rejonie krakowskim rozlosowany

W piątek 3 lipca Wydział Gier Małopolskiego Związku Piłki Nożnej rozlosował drabinkę Pucharu Polski na szczeblu rejonu Kraków. W I rundzie Kabel otrzymał wolny los, z kolei w kolejnej fazie podopieczni trenera Bartłomieja Janeczka zmierzą się ze zwycięzcą spotkania pomiędzy Klubem Sportowym Tyniec a Fairantem Kraków. Mecz odbędzie się 1 sierpnia o godz. 17:00 na boisku przeciwnika, gdyż obie drużyny w poprzedniej kampanii występowały w niższej klasie rozgrywkowej.

Warto wspomnieć, że jeden z naszych możliwych przeciwników w II rundzie, a mianowicie Fairant Kraków to beniaminek A-klasy i także nasz rywal ligowy. W przypadku awansu do III rundy rywalizacji o Puchar Polski w rejonie krakowskim, "Kablarze" zmierzą się na własnym stadionie z występującą w klasie okręgowej, Wieczystą Kraków. Mecz ten miałby się odbyć 19 sierpnia o godz. 17:00.