person_outline
search
Ten stadion na to zasługuje...

Ten stadion na to zasługuje...

Nasz nagryziony zębem czasu stadion przy ul. Parkowej 12a, od kilku lat krok po kroku odzyskiwał dawny blask. I choć sporo zostało zrobione, to wciąż wymaga on dużo pracy, troski i... nakładów finansowych. A skąd brać środki na finansowanie inwestycji sportowych gdy w miejskiej kasie pustki? Oczywiście z Budżetu Obywatelskiego!

Użytkowany przez nas dawny stadion Korony Kraków zbudowany został w latach 50-tych. Piękna koncepcja architektoniczna przetrwała do naszych czasów i nadal cieszy oko. Choć stadion oficjalnie jest wpisany do ewidencji zabytków, to od lat jedynym źródłem finansowania jego remontów są środki własne klubu i to co uda się wywalczyć w głosowaniach Budżetu Obywatelskiego. A udało się sporo. Budowa klatek do małych gier, zapoczątkowanie kompleksowego remontu stadionowego budynku i wiele mniejszych projektów dotyczących małej architektury, nie miałoby szans realizacji gdyby nie głosy osób związanych z naszym klubem i okolicznych mieszkańców, którzy darzą ten obiekt sentymentem.

Dzisiaj kolejny raz prosimy o Wasze zaangażowanie. Od kilku lat przygotowywaliśmy projekt remontu bieżni okalającej naszą główną murawę wraz z instalacją profesjonalnego oświetlenia murawy, nowych boksów dla zawodników rezerwowych i ogrodzenia boiska spełniającego wymogi licencyjne. Po wielu miesiącach starań, uzyskaliśmy akceptację Konserwatora Zabytków, a nawet pozwolenie na budowę. Ba, udało się nawet przekonać miejskich Radnych do wprowadzenia tej pozycji do miejskich planów budżetowych. Ale jak to często w życiu bywa: umiesz liczyć, licz na siebie. Z miejskiej kasy starczyło finansów na wykonanie dokumentacji projektowej, a wobec braku wystarczających środków sama realizacja remontu została odłożona na bliżej nieokreśloną przyszłość...

W takiej sytuacji, zamiast biernie czekać na przychylność miejskich włodarzy, postanowiliśmy kolejny raz wziąć sprawy w swoje ręce i powalczyć o wygraną w tegorocznej edycji głosowania Budżetu Obywatelskiego. Zadanie trudne, bo rywalizujemy w kategorii projektów ogólnomiejskich gdzie konkurencja jest duża. Ale wierzymy, że wspólnie jesteśmy w stanie osiągnąć cel i poprawić warunki treningowe dla naszych zawodników.

Jak możesz pomóc?

Będziemy szczerzy. Żebyśmy mieli jakiekolwiek szanse w głosowaniu ogólnomiejskim nie wystarczy, że oddasz swój pojedynczy głos, choć oczywiście to podstawowa rzecz o którą prosimy. Ale po cichu liczymy też, że każda osoba związana z naszym klubem stanie się małym ambasadorem naszej wspólnej sprawy. Poproś o zaangażowanie i głosy osoby ze swojego otoczenia: rodzinę, sąsiadów, znajomych ze szkoły lub pracy. Im więcej osób zaangażuje się w zbieranie głosów, tym większe mamy szanse.

Jak głosujemy?

Preferujemy głosy w formie papierowej jeżeli możesz dostarczyć je do siedziby klubu do końca bieżącego tygodnia. Taka forma głosowania pozwala nam kontrolować liczbę zdobytych głosów i oceniać w czasie rzeczywistym szanse w głosowaniu. Aby pobrać kartę do samodzielnego wydruku, kliknij tutaj. Pamiętaj, żeby pisać wyraźnie, podać prawdziwe dane i się podpisać. Jeżeli nie masz możliwości dostarczenia głosów papierowych, zagłosuj online na stronie https://budzet.krakow.pl/ - głosowanie jest banalnie proste i zajmuje tylko kilka minut.

Ważne: głosujemy na ogólnomiejski projekt nr 2 (najlepiej za 3 punkty). Jeżeli dodatkowo mieszkasz w Dzielnicy XIII Podgórze to zachęcamy też do głosowania na projekty dzielnicowe nr 3 i nr 33.

Kto może głosować?

Wszyscy mieszkańcy Krakowa, w tym również dzieci bez względu na ich wiek (najmłodsi, którzy jeszcze nie posiadają nr telefonu mogą głosować tylko papierowo, a kartę głosowania uzupełnia rodzic).

Dlaczego warto się zaangażować?

Bo nasi zawodnicy będą mieli lepsze warunki do treningu, bo warto zaangażować się we wspólne działanie dla dobra ogółu, bo zawsze fajnie jak można tchnąć nowe życie w starego rupiecia (prawda?). Moglibyśmy pewnie jeszcze wymienić kilka racjonalnych powodów. Ale warto przede wszystkim dlatego, że to miejsce, ten stadion, który wychował na swoich kamiennych murkach już kilka pokoleń krakowian, zwyczajnie na to zasługuje...