person_outline
search
Rafał Gnutek

Rafał Gnutek

email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nieudana wyprawa do Kaszowa

W meczu 12. kolejki grupy II krakowskiej klasy okręgowej Kabel Kraków przegrał na wyjeździe z Kaszowianką Kaszów 1-3 (1-1). To już piąta porażka z rzędu naszego zespołu, który aktualnie znajduje się na 9. miejscu w tabeli. Jedyną bramkę w rywalizacji z Kaszowianką zdobył Patryk Kóska, który otworzył wynik, później trafiali już tylko nasi rywale - Gabriel Janusik, Kamil Klimczak i Michał Bigus.

Dominacja Prokocimia

Wyjazdowe spotkanie 4. kolejki grupy II krakowskiej okręgówki na teren Prokocimia Kraków nie będzie mile wspomniane przez Kabel. Zespół trenera Bartłomieja Janeczka po dwóch bardzo dobrych meczach zakończonych zwycięstwami, tym razem przegrał 0-4 (0-2).

Odpadamy z Pucharu Polski

W meczu IV rundy Pucharu Polski Kabel Kraków przed własną publicznością przegrał z występującymi w V lidze rezerwami Garbarni Kraków 1:3 (0:1). Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył ustalając wynik spotkania w końcówce meczu Zakhar Pranovich. Tym samym "Kablarze" pożegnali się z tegoroczną edycją rozgrywek pucharowych.

Plan przygotowań do sezonu 2023/24

10 lipca rozpoczną przygotowania do sezonu 2023/24 zawodnicy Kabla Kraków, którzy pod wodzą trenera Bartłomieja Janeczka będą trenować głównie na własnych obiektach w Centrum Sportu Parkowa. W trakcie okresu przygotowawczego do drugiej kampanii w klasie okręgowej Kabel rozegra sześć meczów sparingowych. Start ligi zaplanowano na weekend 19/20 sierpnia.

Podsumowanie sezonu 2022/23

Za nami już rozgrywki grupy II krakowskiej klasy okręgowej w sezonie 2022/23, który był debiutanckim dla zespołu Kabla. Podopieczni trenera Bartłomieja Janeczka zajęli ostatecznie 8. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 30 punktów, na co złożyło się osiem zwycięstw, sześć remisów oraz dwanaście porażek. Biorąc pod uwagę, że była to premierowa kampania Kablarzy na tym szczeblu rozgrywkowym oraz fakt, że celem było spokojne utrzymanie można uznać zakończoną już kampanię za zadowalającą. W rozgrywkach Pucharu Polski zespół Kabla doszedł do rundy III, gdzie uznał wyższość piątoligowego Sokoła Kocmyrzów 0:1.

Porażka na zakończenie sezonu

W meczu kończącym sezon Kabel Kraków przegrał wysoko na wyjeździe 1:5 z wicemistrzem klasy okręgowej Orłem Piaski Wielkie. Honorowe trafienie dla naszego zespołu zdobył w końcówce spotkania Mirosław Halada.

Porażka w ostatnim domowym meczu

Ostatnie domowe spotkanie Kabla w sezonie 2022/23 zakończyło się porażką zespołu trenera Bartłomieja Janeczka z zajmująca trzecie miejsce w tabeli Prądniczanką Kraków 0:3 (0:1).

Kmita lepszy na swoim terenie

Nie udało się zespołowi Kabla Kraków przywieźć żadnych punktów z wyjazdowego spotkania z Kmitą Zabierzów. Podopieczni trenera Bartłomieja Janeczka mimo ambitnej walki ulegli wyżej notowanej Kmicie 0:1 (0:1).