Wydrukuj tę stronę
FAQ

FAQ

Czym jest Akademia KS Kabel?

Akademia KS Kabel to profesjonalny projekt szkolenia piłkarskiego skierowany do uzdolnionych młodych piłkarzy z Krakowa i okolic, który ma na celu stworzenie zawodnikom jak najlepszych warunków do rozwijania ich umiejętności, tak żeby w przyszłości byli przygotowani do rywalizacji na poziomie profesjonalnym.


Czym Akademia KS Kabel różni się od innych projektów szkoleniowych?

Inaczej niż w większości klubów szkolących dzieci i młodzież, w Akademii KS Kabel jesteśmy w pełni skupieni na naszym długoterminowym głównym celu, którym jest rozwijanie umiejętności naszych zawodników, nawet jeżeli w krótkim terminie oznacza to poniesienie porażki w meczu ligowym czy brak zwycięstwa w lokalnym turnieju. Nad niewiele znaczące sukcesy w sporcie dziecięcym czy młodzieżowym, przedkładamy cierpliwą i systematyczną pracę u podstaw, której wymierne efekty przyjdą w terminie późniejszym i będą efektem wykonanej pracy, a nie celem samym w sobie.


W jakim wieku przyjmujecie zawodników do Akademii?

W sezonie 2021/22 do Akademii KS Kabel przyjmujemy chłopców urodzonych w latach: 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 i 2014 oraz dziewczynki urodzone w latach 2015 i 2016.


Ile wynosi opłata za treningi w Akademii KS Kabel?

Miesięczne czesne za uczestnictwo w zajęciach Akademii KS Kabel wynosi 150zł. Klub prowadzi jednak rozbudowany program stypendialny, w ramach którego z opłat zwalniani są wybrani zawodnicy. Warunkiem uzyskania zwolnienia z opłat jest ponadprzeciętne zaangażowanie w proces szkoleniowy lub udokumentowana trudna sytuacja rodzinna lub finansowa zawodnika. Natomiast jednorazowa opłata wpisowa do Akademii wynosi 200zł. W ramach tej opłaty zawodnik otrzymuje dwa komplety strojów (treningowy oraz meczowy).


Gdzie odbywają się treningi?

Głównym ośrodkiem treningowym gdzie swoje treningi odbywają drużyny Akademii KS Kabel, jest Centrum Sportu Parkowa zlokalizowane w Krakowie przy ul. Parkowej 12a. Odbywa się tam zdecydowana większość treningów przez cały sezon. Jedynie drużyny U-7 w okresie zimowym korzystają z sal gimnastycznych w okolicznych placówkach oświatowych. Wykorzystanie sal gimnastycznych jest też możliwe w przypadku treningów motorycznych najstarszych naszych drużyn.


Jak wygląda harmonogram sezonu?

Sezon rozpoczynamy z początkiem sierpnia i trwa on do końca czerwca. W czasie sezonu występują dwie dłuższe przerwy od treningów: przerwa świąteczno-noworoczna oraz ferie zimowe, w czasie których treningi odbywają się przez 50% czasu ich trwania.


Jak dużo trenują i grają drużyny Akademii KS Kabel?

Wszystkie nasze drużyny rozgrywają mecze w każdy weekend. Wyjątkiem mogą być długie weekendy powiązane z wypadającymi w ich czasie dniami świątecznymi. Liczba jednostek treningowych dla poszczególnych drużyn przedstawia się następująco:

  • drużyny U-15, U-13 i U-12: cztery treningi tygodniowo plus mecz,
  • drużyny U-11, U-11 / U-10, U-10, U-9, U-9 II, U-8, U-8 II i U-8 III: trzy treningi tygodniowo plus mecz,
  • drużyny U-7 oraz U-7 dziewczynki: dwa treningi tygodniowo plus mecz.

Czy drużyny Akademii grają w turniejach i rozgrywkach?

Oczywiście, choć rozkład liczby meczów ligowych, turniejów i sparingów uzależniony jest od kategorii wiekowej zespołu. Najstarsze drużyny, począwszy od kategorii wiekowej młodzika, a więc U-12, występują w rozgrywkach ligowych pod egidą Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Młodsze drużyny, w głównej mierze rozgrywają mecze sparingowe. Unikamy tworzenia drużyn „turniejowych”, których głównym zajęciem są występy obwoźne w każdym możliwym turnieju w okolicy, choć w ramach urozmaicenia cotygodniowych gier, naszym drużynom również zdarza się wziąć w takich turniejach udział.


W jakich godzinach odbywają się treningi?

Treningi drużyn Akademii odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 16:00 do 20:00. Szczegółowy harmonogram treningowy można znaleźć na naszej stronie w zakładce z drużynami.


Czy treningi się odbywają gdy jest zimno lub pada deszcz?

Tak, oczywiście. Tak długo jak nie występuje bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia zawodników (wyładowania atmosferyczne, wichura, powódź itp.), nasi trenerzy są do dyspozycji zawodników i to rodzic decyduje o tym czy dziecko weźmie udział w treningu. Również w okresie zimowym treningi mogą odbywać się na boiskach otwartych, gdyż wychodzimy z założenia, że nie ma złej pogody, jest tylko nieodpowiedni ubiór, a tego typu zajęcia bardzo dobrze wpływają na ogólną odporność zdrowotną zawodników.


Czy wszystkie drużyny trenują w jednakowych warunkach?

Tak, wszystkie nasze drużyny uczestniczą w Programie Certyfikacji PZPN i jesteśmy zobligowani do zapewnienia wszystkim takich samych warunków treningowych. Dodatkowo, w okresie zimowym staramy się wszystkim drużynom zapewnić równy dostęp do boiska pod balonem i każda drużyna przynajmniej jeden trening w tygodniu odbywa na boisku zadaszonym.


W jaki sposób można się dostać do Akademii KS Kabel?

W kategorii Żak (drużyny U-8 i U-9) prowadzimy otwarty nabór i w miarę wolnych miejsc, i tutaj zapisać się może każdy chętny. W starszych drużynach o przyjęciu do drużyny decyduje trener danej drużyny. Nowi zawodnicy polecani są przez Dział Skautingu naszej Akademii, akces może też zgłosić rodzic zawodnika wypełniając formularz dostępny tutaj.


Czy Akademia KS Kabel zatrudnia profesjonalnych trenerów?

Tak, zgodnie z wymogami Programu Certyfikacji PZPN wszyscy nasi trenerzy mają odpowiednie licencje UEFA. Dodatkowo, nasz klub zatrudnia liczne grono profesjonalnych trenerów pełnoetatowych, którzy koncentrują się tylko na pracy w naszej Akademii. Obecnie sztab szkoleniowy Akademii liczy 14 osób, z których aż połowa to osoby zatrudnione na pełny etat.


 


Nasza strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie.
Wszelkie prawa do Portalu zastrzeżone na rzecz KS Kabel Kraków. All Rights Reserved.