Menu

Akcja zakończona!

Suma wpłat:

5 390,00zł

Dziękujemy!

 

REAKTYWACJA KS KABEL

KS Kabel jest klubem o długiej historii, który rozpoczyna zupełnie nowy rozdział w swoich dziejach. Każdy kto pokochał ten klub w przeszłości lub sympatyzuje z jego reaktywacją w czasach obecnych, ma szansę stać się częścią tej nowej przygody. Wspólnie pokażmy, że można odwrócić bieg historii i dokonać rzeczy wydawałoby się niemożliwej. Przywrócić do życia Klub Sportowy Kabel Kraków!

Reaktywacja rozpoczęła się już ponad rok temu. Przez ten czas osiągnęliśmy wiele:

 • seniorzy wywalczyli awans do A klasy w pierwszym sezonie,
 • uruchomiliśmy pierwszą w Krakowie bezpłatną akademię piłkarską dla utalentowanych dzieci,
 • zainteresowaliśmy inicjatywą kibiców i media z całego kraju,
 • zdobyliśmy rzeszę fanów i sympatyków śledzących nasze poczynania,
 • odzyskaliśmy klubowy sztandar i mnóstwo innych pamiątek.

Ale przede wszystkim, przez pierwszy rok działalności pokazaliśmy, że reaktywacja jest na serio. Że klub, który został wymazany z piłkarskiej mapy Krakowa może na nią powrócić na stałe i zrobić to kultywując klubowe tradycje oraz nawiązując do pięknych osiągnięć kilku pokoleń poprzedników.

Niestety odtworzenie zlikwidowanego klubu od podstaw, to spore wyzwanie organizacyjno-finansowe, związane chociażby z uzupełnieniem klubowych zasobów sprzętu treningowego czy gospodarczego, remontami pomieszczeń zajmowanych przez klub czy też samego stadionu.

Chcąc kontynuować reaktywację zapraszamy wszystkich sympatyków klubu i osoby, którym spodobała się ta idea, do udziału w naszej akcji crowdfundingowej, z której całość dochodów zostanie przeznaczona właśnie na tel cel.

Reaktywacja - akcja crowdfundingowa

JAK MOGĘ WZIĄĆ UDZIAŁ?

W akcję możesz się zaangażować na kilka sposobów:

 • udostępniając informację o niej wśród znajomych,
 • kupując dostępne w sąsiednim menu nagrody z limitowanej serii,
 • wpłacając dowolną darowiznę pieniężną,
 • przekazując dowolne materiały lub usługi przydatne w codziennej działalności klubu.

Każdy może się zaangażować i uczestniczyć w odrodzeniu KS Kabel!

NASZA HISTORIA

Pewnego dnia 1928 roku, w przedwojennym Krakowie, powstała Krakowska Fabryka Kabli. Codzienność około 1 000 robotników zakładu skupiała się wokół produkcji przewodów. Aż pewnego dnia przy fabryce do życia powołany został Klub Sportowy Kabel Kraków - przyzakładowy klub sportowy jakich wiele na sportowej mapie Polski.

W latach 1992 - 1998 KS Kabel z powodzeniem rywalizuje w III lidze z klubami znanymi z ekstraklasy: Cracovią czy Sandecją, a także z innymi zasłużonymi krakowskimi zespołami: Wawelem i Garbarnią. Do historii meczów klubów o osobliwych nazwach przeszła rywalizacja Kabel Kraków - Izolator Boguchwała...

W końcówce lat 90-tych Krakowską Fabrykę Kabli przejmuje Bogusław Cupiał i jego Tele-Fonika. Działacze Kabla liczą, że nowy właściciel obejmie opieką również klub, jednak prawa wolnego rynku okazują się brutalne. Mimo starań klubowych działaczy o zachowanie wielu lat tradycji i wbrew opinii publicznej, nie udaje się utrzymać możliwości korzystania z klubowego stadionu przy ul. Wielickiej.

Klub pozbawiony obiektu i środków finansowych zostaje zlikwidowany i wycofany z rozgrywek pod koniec roku 2000. Po pewnym czasie Tele-Fonika oddaje dawny stadion Kabla Cracovii w zamian za tereny przy Alei 3 Maja i tak powstaje tam baza treningowa tego klubu. W ten sposób przestaje istnieć przedwojenny klub sportowy o ponad 70-letniej historii.

Historia KS Kabel

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

 • Jak mogę zapłacić?

Oferujemy płatność za pośrednictwem szybkich płatności Dotpay. Darowizny można też wpłacać przelewem tradycyjnym na konto:

Nr konta: 78 1140 2004 0000 3102 7752 4252
Reaktywacja Klubu Sportowego Kabel
ul. Parkowa 12a
30-538 Kraków

 • Jak długo trwa akcja? Do kiedy mogę wziąć udział?

Nasza akcja crowdfundingowa trwa od 30 sierpnia 2019 do 6 października 2019. W tym okresie można zamawiać produkty z limitowanej serii.

 • Kto może włączyć się w akcję crowdfundingową?

Każdy kto wspiera ten projekt może wziąć w niej udział. Zarówno osoby prywatne jak i firmy czy instytucje.

 • Czy są jakieś dodatkowe koszty za procedowanie płatności lub dostawę?

Nie, wszystkie koszty są uwzględnione w cenie produktu.

 • Kiedy otrzymam moją nagrodę?

Wszystkie nagrody zostaną zrealizowane i wysłane bezpośrednio po zakończeniu akcji, a więc po 6 października 2019.

 • Czy otrzymam swoją nagrodę osobiście czy za pośrednictwem poczty?

Osoby preferujące odbiór osobisty mogą zaznaczyć taką opcję podczas składania zamówienia i nagrody będą do odebrania na naszym stadionie przy ul. Parkowej 12a. W pozostałych przypadkach przewidujemy wysyłkę nagród pocztą w cenie nagrody.

 • Co robicie z moimi danymi osobowymi?

Dane osobowe wykorzystujemy tylko do realizacji zamówienia nagród. Jeżeli chcesz pozostać z nami w kontakcie również po akcji, zachęcamy do założenia konta na naszej stronie internetowej. Płatności natomiast są realizowane za pomocą bezpiecznej bramki płatności Dotpay, a połączenie jest szyfrowane.

 • Gdzie trafiają wpłacone przeze mnie pieniądze i na co zostaną wykorzystane?

Akcja realizowana jest przez fundację o nazwie Reaktywacja Klubu Sportowego Kabel wpisanej do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy pod numerem KRS: 0000723627, NIP: 6793167116, REGON: 369728900. Jak sama nazwa wskazuje celem statutowym fundacji jest doprowadzenie do reaktywacji KS Kabel i przywrócenie klubu na należne mu miejsce. Środki z akcji w całości zostaną wykorzystane na ten cel, a więc zakup sprzętu treningowego i gospodarczego, remonty klubowych pomieszczeń i obiektów itp.

Powrót na górę