person_outline
search
Nieudana wyprawa do Kaszowa

Nieudana wyprawa do Kaszowa

W meczu 12. kolejki grupy II krakowskiej klasy okręgowej Kabel Kraków przegrał na wyjeździe z Kaszowianką Kaszów 1-3 (1-1). To już piąta porażka z rzędu naszego zespołu, który aktualnie znajduje się na 9. miejscu w tabeli. Jedyną bramkę w rywalizacji z Kaszowianką zdobył Patryk Kóska, który otworzył wynik, później trafiali już tylko nasi rywale - Gabriel Janusik, Kamil Klimczak i Michał Bigus.

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla zespołu Kabla, który jeszcze przed upływem kwadransa prowadził 1:0. W środku pola piłkę przejął Patryk Kóska, który chwilę później otrzymał prostopadłe podanie i znakomicie wykończył indywidualnie tę akcję otwierając wynik meczu. Kilka chwil później prowadzenie mógł podwyższyć Adam Wojtyna, który otrzymał piłkę w polu karnym, ale jego strzał obronił wychodzący z bramki golkiper miejscowych. Kaszowianka podrażniona nieudanym początkiem zaczęła atakować nieco mocniej - to przyniosło efekt w 26. minucie, gdy dośrodkowanie w pole karne celnym strzałem głową zakończył Gabriel Janusik. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, ale też nie było ku temu ciekawszych okazji, chociaż jedni i drudzy próbowali wyjść na prowadzenie.

Druga odsłona rozpoczęła się w wymarzony sposób dla Kaszowianki, która w 54. minucie objęła prowadzenie, gdy rzut karny na bramkę zamienił Kamil Klimczak. Kabel próbował szybko odpowiedzieć, ale bez efektu w postaci bramki. Po chwilowym okresie przewagi "Kablarzy", gdy wydawało się, że jesteśmy bardzo blisko wyrównania gra przeniosła się na naszą połowę i w jednej z akcji Kaszowianki sędzia podyktował rzut karny. Ten jednak w znakomity sposób obronił Grzegorz Fundament, zresztą podobnie jak i dobitkę, którą sparował na poprzeczkę. W końcówce spotkania drugą dobrą okazję miał Wojtyna, który otrzymał podanie od Sebastiana Stachela, ale trafił w poprzeczkę. To zemściło się w końcówce, gdy rezultat na 3:1 dla gospodarzy ustalił Michał Bigus.

Przed Kablem ostatnie spotkanie rundy jesiennej, które czeka nas w najbliższą niedzielę o godz. 15:30. W roli gospodarza zagramy na sztucznym boisku Hutnika Kraków, a rywalem zespołu trenera Bartłomieja Janeczka będzie trzeci w tabeli Partyzant Dojazdów.

Bramka dla Kabla:
0:1 Patryk Kóska 14'

Skład Kabla: Fundament - Bednarz (65' Hankus), Hroshko, Kóska (65' Stachel), Kwiatek (46' Żelechowski), Mielecki, Pranovich, Purol (70' Kłak), Vasylenko (70' Woźniak), Wojtyna (80' Nowak), Zaczyk (65' Białas)