person_outline
search

Rocznik 2011 drugi na Dragon Piast Cup

Zawodnicy akademii KS Kabel z rocznika 2011 zawitali w miniony weekend do Skawiny gdzie wzięli udział w kolejnej odsłonie cyklu turniejów Dragon Piast Cup. Na hali skawińskiego liceum ogólnokształcącego zaprezentowały się dwie drużyny naszego klubu.

Pierwsza drużyna trafiła do grupy z Garbarnią Kraków, Clepardią Kraków oraz Master Kids Skawa, natomiast druga drużyna w fazie grupowej rywalizowała z zespołami Piasta Skawina, Cracovią oraz Wiatru Ludźmierz. Mimo zmiennego szczęścia w rywalizacji grupowej, obie drużyny Kabla awansowały do gier półfinałowych z drugich miejsc w swoich grupach. Kabel I trafił na gospodarzy turnieju, zespół Piasta Skawina i mecz w regulaminowym czasie zakończył się remisem, więc o tym kto zagra w finale decydowały rzuty karne. W emocjonującej rywalizacji, w której swoje strzały mogli wykonać wszyscy zawodnicy obu drużyn, do finału awansował Kabel. Koledzy z drugiej drużyny mieli mniej szczęścia i musieli uznać wyższość zespołu Master Kids ze Skawy, a następnie w meczu o trzecie miejsce Piasta Skawina i ostatecznie zakończyli turniej na czwartej pozycji. Kabel I w finale zmierzył się z najlepszą tego dnia drużyną ze Skawy i niestety po raz drugi tego dnia musiał uznać wyższość rywali, kończąc zmagania na dobrym drugim miejscu.

Kabel wygrywa eliminacje Pucharu Tymbarku

Drużyna akademii KS Kabel z rocznika 2012 w minioną środę wzięła udział w kolejnej edycji turnieju "Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku" na szczeblu powiatowym. Na boisku Centrum Rozwoju Com-Com Zone wystąpiły dwie drużyny naszego klubu i obie spisały się znakomicie.

Turniej rozpoczął się od rywalizacji grupowej. Pierwsza z naszych drużyn trafiła do Grupy 1, gdzie rywalizowała z: Polonią Kraków, KS Rajsko oraz STO Glosator. Chłopcy poradzili sobie znakomicie wygrywając wszystkie mecze i kończąc rywalizację z bilansem bramek 13-2. Druga ekipa KS Kabel grała w Grupie 2, a ich rywalami byli: SMS Gortat, SP nr 39 oraz AMP 130. Tutaj nie udało odnieść kompletu zwycięstw, mimo to z 6 punktami na koncie KS Kabel II awansował do finału dzięki lepszemu bilansowi bezpośredniego spotkania z SMS Gortat.

Takie wyniki rywalizacji grupowej oznaczały, że finał turnieju będzie wewnętrzną sprawą naszych drużyn. Ostatecznie nieznacznie lepsza okazała się pierwsza drużyna, która wygrywając 6 - 2 zapewniła sobie awans do wojewódzkiego etapu turnieju. Brawo!