Wysokie pucharowe zwycięstwo na start piłkarskiej jesieni

Za Kablem Kraków długo wyczekiwany powrót do rywalizacji o stawkę i trzeba powiedzieć, że był to powrót bardzo udany. Nasza drużyna rozbiła w meczu 1. rundy Okręgowego Pucharu Polski B-Klasowy Bronowicki KS, pieczętując awans do następnej fazy po wygranej aż 10:1. Cztery trafienia na swoje konto zapisał nowy nabytek Kabla, Sebastian Stachel.

Spragnieni rywalizacji Kablarze ruszyli z wysokiego C i już w piątej minucie mogli świętować pierwsze tego dnia trafienie, którego autorem był Konrad Wieczorek. Niewiele później dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał z kolei Jakub Maj, podwyższając prowadzenie naszej ekipy. W sukurs poszedł mu Jan Pieczarkowski, który w bardzo podobnych okolicznościach zwiększył zapas goli po stronie gości. Kilkadziesiąt sekund później na listę strzelców po raz pierwszy tego dnia wpisał się natomiast Sebastian Stachel. Zawodnik ten występował w barwach Kabla przed kilkunastoma laty, jeszcze przed reaktywacją klubu, a sam uważa siebie za wychowanka naszej drużyny. Nie ulega wątpliwości, że już w inauguracyjnym pojedynku po swoistym powrocie na stare śmieci Sebastian pokazał, że będzie dużym wsparciem dla ofensywy Kabla. Przed przerwą nasz nowy-stary napastnik jeszcze trzykrotnie pokonał bramkarza rywali, a w międzyczasie wynik podwyższyli też Robert Piwowarczyk oraz Konrad Wieczorek.

W efekcie Kablarze schodzili na przerwę prowadząc aż 9:1. Przeciwnik zdobył wprawdzie bramkę, ale tę trudno uznać za coś więcej niż trafienie honorowe. Z uwagi na zdecydowane prowadzenie podopieczni Bartłomieja Janeczka po zmianie stron nieco spuścili z tonu, ale zdołali jeszcze raz ukąsić przeciwnika. Stało się to za sprawą gola w 71. minucie Jana Pieczarkowskiego, który w ten sposób ustrzelił dublet. Do końca czasu gry rezultat nie uległ już zmianie i goście odnieśli zwycięstwo w przekonującym stylu.

W następnej rundzie Okręgowego Pucharu Polski Kabla czeka wyjazdowe starcie ze spadkowiczem z krakowskiej A Klasy, Wisłą Rząska. Mecz ten zaplanowano na sobotę na godzinę 17.

Bramki dla Kabla:

5' Konrad Wieczorek 0:1
12' Jakub Maj 0:2
21' Jan Pieczarkowski 0:3
22' Sebastian Stachel 0:4
26' Robert Piwowarczyk 0:5
30' Sebastian Stachel 1:6
37' Sebastian Stachel 1:7
42' Sebastian Stachel 1:8
43' Konrad Wieczorek 1:9
71' Jan Pieczarkowski 1:10

Skład Kabla: Dominik Jurasiński – Jakub Maj, Illia Vasylenko, Jan Pieczarkowski, Mateusz Kowalski – Bartłomiej Hankus (55’ Dawid Rosikoń), Marcin Białas, Bartłomiej Popiel (69’ Filip Czekaj), Konrad Wieczorek (46’ Waldemar Hwastek) – Sebastian Stachel, Robert Piwowarczyk; trener: Bartłomiej Janeczek

Skomentuj