person_outline
search
Wysokie zwycięstwo z Cedronką

Wysokie zwycięstwo z Cedronką

Środowa rywalizacja Kabla Kraków z ostatnią w tabeli Cedronką Wola Radziszowska przyniosła pierwsze wiosenne zwycięstwo podopiecznych trenera Bartłomieja Janeczka. Po meczu, który od pierwszego do ostatniego gwizdka wszystko działo się pod kontrolą gospodarzy Kabel na swoim boisku wygrał 6:0 (3:0). 

Od początku meczu było widać, że to zespół Kabla będzie dyktował warunki gry. Już w 8. minucie przewagę optyczną udało się przełożyć także na tę bramkową, bo po strzale z 16 metrów w wykonaniu Bartłomieja Hankusa piłka wpadła do bramki nad interweniującym golkiperem Cedronki. Po zdobyciu premierowego gola w zespole gospodarzy widać było wielkie chęci podwyższenia prowadzenia. Jeszcze pierwszym kwadransie Kabel mógł podwyższyć, ale dobrze interweniował bramkarz przyjezdnych, który bez wątpienia uchronił gości przed wyższą porażką. W końcu jednak udało się dopiąć swego, gdy piłkę w pole karne dośrodkował Mateusz Dziża, a sprytem wykazał się Sebastian Stachel, który niepilnowany głową skierował piłkę do bramki podwyższając prowadzenie. Na przerwę Kabel schodził już z trzybramkową przewagą, bo akcję całego zespołu celnym uderzeniem z okolicy linii pola karnego wykończył Adam Wojtyna.

Niewiele zmieniło się także po zmianie stron, gdyż inicjatywa wciąż była po stronie gospodarzy. Po kwadransie gry w drugiej połowie było już 4:0, gdy piłkę w pole karne otrzymał Oleksandr Hroshko i mocnym strzałem trafił do siatki. Patrząc na ofensywne zapędy zespołu trenera Bartłomieja Janeczka wydawało się, że kolejne trafienia są tylko kwestią czasu i rzeczywiście tak było. Piłka znalazła drogę do bramki Cedronki jeszcze dwukrotnie po akcjach przeprowadzonych przez Sebastiana Batora. Najpierw atak Kabla wykończył Marcin Białas, a tuż przed końcowym gwizdkiem wynik na 6:0 ustalił Dawid Vardanyan. Tym samym po bardzo dobrym spotkaniu Kabel zgarnia pewne trzy “oczka”. 

Kolejny mecz już w najbliższą sobotę - o godz. 11:30 na Parkowej gościć będziemy lidera tabeli, a mianowicie zespół rezerw Wieczystej Kraków. 

Kabel Kraków - Cedronka Wola Radziszowska 6:0 (3:0)
Bramka dla Kabla:
1-0, Bartłomiej Hankus 8’ (as. A. Wojtyna)
2-0, Sebastian Stachel 18’ (as. M. Dziża)
3-0, Adam Wojtyna 34’ (as. S. Stachel)
4-0, Oleksandr Hroshko 60’ (as. S. Stachel)
5-0, Marcin Białas 70’ (as. S. Bator)
6-0, Dawid Vardanyan 90’ (as. S. Bator)

Skład: Fundament - Sieracki (80’ Maj), Mielecki, Hroshko (65’ Vardanyan) - Halada, Nowak (46’ Jarosz), Białas (C), Hankus, Wojtyna (75’ Żelechowski) - Stachel (65’ Kwiatek), Dziża (65’ Bator)