Sparingowe zwycięstwo z Nadwiślanem

Zawodnicy pierwszej drużyny Kabla po długiej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa sprawdzili swoją formę w grze sparingowej. Kabel ostatni swój mecz rozegrał 8 marca w Skotnikach z tamtejszą Pogonią. W niedzielę dyspozycję podopiecznych trenera Bartłomieja Janeczka sprawdziła drużyna występująca w klasie okręgowej, KS Nadwiślan Kraków, który na półmetku sezonu 2019/2020 zamykał tabelę "okręgówki" w krakowskiej grupie II.

Mecz rozegrano na stadionie przy ulicy Parkowej, a samo spotkanie zakończyło się zwycięstwem Kabla 2:1. Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył Marcin Białas, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Grzegorza Grzesiaka. Autorem gola na 2:1 dla Kabla był po przerwie zawodnik testowany. Tym razem asystę z głębi pola zaliczył Sebastian Bator, który popisał się świetnym podaniem do współpartnera.

Kolejna gra kontrolna Kabla odbędzie się w najbliższą sobotę 11 lipca w Kokotowie, a rywalem będzie miejscowy Strażak. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17:00.

Bramki dla KS Kabel:

1:0 Marcin Białas, 2:1 Zawodnik testowany IV

Skład Kabla:

I połowa: Testowany I – Wieczorek, Kubacki, Maj, Vasilenko – Białas, Pieczarkowski, Zborowski – Rosikoń, Bator, Grzesiak

II połowa: Suprun – Testowany II, Kubacki (65’ Testowany III), Maj, Sołtys – Augustyński, Białas (65’ Krawczyk), Bator – Wałaszek, Testowany IV, Piwowarczyk

Skomentuj