Podsumowanie przygotowań pierwszego zespołu

W ostatni weekend „Kablarze” zakończyli przygotowania do sezonu 2020/2021 w A klasie (gr. III). Pora podsumować ostatnie tygodnie w wykonaniu podopiecznych trenera Bartłomieja Janeczka.

Zawodnicy powrócili do treningów po przerwie spowodowanej wprowadzeniem obostrzeń epidemicznych w drugiej połowie maja. Gdy zapadła decyzja o zakończeniu sezonu 2019/2020 w ligach regionalnych zawodnicy Kabla udali się na kilkudniową przerwę od treningów, by wznowić zajęcia w połowie czerwca.

„Kablarze” w trakcie ostatnich tygodni rozegrali sześć gier kontrolnych. Cztery z nich zakończyły się zwycięstwami z drużynami występującymi w lidze okręgowej. W sparingach rozegranych na Parkowej Kabel okazał się lepszy od KS Nadwiślan wygrywając 2:1, pokonał KS Borek 4:0, a także Zieleńczankę Zielonki 3:1. Do tego należy dodać wyjazdową wygraną z KS Zwierzyniecki 1:0. Podopieczni trenera Janeczka zanotowali także dwie wyjazdowe porażki ze Strażakiem Kokotów 2:4 oraz beniaminkiem ligi okręgowej w grupie wielickiej, czyli LKS Zjednoczeni Branice 1:4. Najlepszym strzelcem okresu przygotowawczego okazał się Arkadiusz Wałaszek, który w sparingach czterokrotnie pokonywał bramkarzy rywali. Po dwa trafienia zanotowali także Grzegorz Grzesiak oraz Marcin Białas.

Teraz przed "Niebieskimi" długo wyczekiwany powrót do rywalizacji zarówno pucharowej, jak i tej ligowej. W sobotę 1 sierpnia Kabel na terenie rywala w II rundzie regionalnego Pucharu Polski zmierzy się z SF Fairant.