Wysokie pucharowe zwycięstwo z Fairantem

W sobotę 1 sierpnia seniorzy KS Kabel w II rundzie regionalnego Pucharu Polski pewnie zwyciężyli z SF Fairant 6:0. Pucharowa potyczka z ligowym rywalem była świetną próbą generalną przed rozpoczynającą się już za chwilę ligową rywalizacją.

Tego dnia trener Bartłomiej Janeczek miał do dyspozycji wąską kadrę składającą się z 14 zawodników. Nie ilość, a jednak jakość zadecydowała o wyniku tego spotkania. Już na samym początku meczu świetnie do drużyny wprowadził się nowy zawodnik Konrad Wieczorek, który zdobył pierwsze dwie bramki. Jeszcze przed przerwą gospodarze strzelili sobie bramkę samobójczą i obie drużyny schodziły do szatni z wynikiem 3:0 dla Kabla. W drugich 45 minutach dwa trafienia dołożył Arkadiusz Wałaszek oraz jedno Grzegorz Grzesiak.

Kabel zdominował rywala i pewnie awansował do kolejnej rundy, w której spotka się z Wieczystą Kraków. Mecz ten odbędzie się w środę 19 sierpnia o godzinie 17:00 na stadionie przy ul. Parkowej. W najbliższą niedzielę podopieczni trenera Bartłomieja Janeczka zainaugurują rozgrywki o mistrzostwo A klasy, a pierwszym wyzwaniem będzie wyjazdowy pojedynek z SKS Bratniak Kraków.

Bramki dla KS Kabel:

1:0 Konrad Wieczorek, 2:0 Konrad Wieczorek, 3:0 bramka samobójcza, 4-0 Arkadiusz Wałaszek, 5:0 Grzegorz Grzesiak, 6:0 Arkadiusz Wałaszek

W 84 minucie Jan Pieczarkowski został ukarany drugą żółtą kartką za faul i musiał opuścić boisko.

Skład Kabla: Małek (80’ Suprun) – Rosikoń (50’ Kodyra), Maj, Kubacki, Kowalski – Pieczarkowski, Wieczorek (72’ Wojnicki), Augustyński – Grzesiak, Wałaszek, Piwowarczyk