Przełamanie z Iskrą Krzęcin

Zwycięstwem 3:1 (1:0) zakończyło się spotkanie 5. kolejki III grupy krakowskiej klasy A, w którym Kabel Kraków pokonał Iskrę Krzęcin. Po dwóch ligowych porażkach z rzędu nareszcie przyszło pewne zwycięstwo, które wobec straty punktów zespołów z czołówki pozwala utrzymać z nimi kontakt.

Mecz toczył się od początku pod dyktando "Kablarzy", którzy w spotkaniu z Iskrą wyglądali zdecydowanie lepiej pod względem fizycznym. Nie było już widać przemęczenia dużą liczbą spotkań rozegranych w krótkim odstępie czasu i od razu przełożyło się to na rezultat. W 16. minucie jako pierwszy cios zadał Konrad Wieczorek, który popisał się efektownym uderzeniem z woleja i było to jedyne trafienie, które oglądaliśmy przed przerwą. Po zmianie stron Kabel błyskawicznie zdobył dwie bramki. Najpierw do odbitej piłki w polu karnym świetnie dopadł Axel Rednau i głową skierował piłkę do siatki, a następnie Grzegorz Grzesiak ograł rywali w ich własnym polu karnym i bez najmniejszych problemów podwyższył na 3:0. Taki rezultat nie utrzymał się jednak zbyt długo, gdyż Iskra odpowiedziała golem Patryka Kowalówki, który wykorzystał niezdecydowanie szeregów defensywnych Kabla. Po zdobyciu gola Iskra miała swój moment, w którym przejęła inicjatywę, jednak trwał on krótko i nie przyniósł pożądanych przez nich efektów. W końcówce podopieczni Bartłomieja Janeczka mieli jeszcze okazje żeby powiększyć rozmiary zwycięstwa, ale nie udało się wykorzystać dogodnych sytuacji.

W kolejnym spotkaniu, w najbliższą niedzielę 6 września o godz. 17:00 na stadionie przy ulicy Parkowej Kabel zagra z Cedronką Wola Radziszowska, która jak dotychczas po czterech meczach pozostaje bez zdobyczy punktowej.

Bramki dla KS Kabel:
1:0 Konrad Wieczorek (asysta Axel Rednau), 2:0 Axel Rednau, 3:0 Grzegorz Grzesiak (asysta Sebastian Bator)

Skład KS Kabel: Suprun - Kowalski, Maj, Krupa, Kodyra - Wieczorek, Bator (78' Golonka), Pieczarkowski - Piwowarczyk (70' Rosikoń), Rednau (90+1' Krawczyk), Grzesiak