Czwarta porażka Kabla, wracamy na tarczy z Gaju

Nie udał się seniorom wyjazd do Gaju na mecz 7. kolejki grupy III krakowskiej klasy A z miejscową Gajowianką. Podopieczni trenera Bartłomieja Janeczka przegrali 1:3 (1:1) i była to już czwarta porażka naszego zespołu w trwającej kampanii. Jedyną bramkę dla "Kablarzy" zdobył Axel Rednau.

Mecz rozpoczął się lepiej dla zespołu gospodarzy, który w 26. minucie objął prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przytomnie w polu karnym zachował się Tomasz Jakubczak, który wystawił piłkę Piotrowi Forysiowi, a ten mocnym strzałem otworzył wynik spotkania. "Kablarze" dobrze zareagowali na stratę bramki i od razu zaczęli atakować z większą intensywnością. Szybko udało się dopiąć swego, bo w 34. minucie po wrzutce Grzegorza Grzesiaka z rzutu wolnego idealnie do piłki wyszedł Axel Rednau i wpakował piłkę do siatki obok bezradnego golkipera gospodarzy. Druga część meczu również rozpoczęła się lepiej dla Gajowianki, której w 49. minucie meczu arbiter tego spotkania przyznał rzut karny. Do piłki podszedł Maciej Kwiecień, który okazał się pewnym egzekutorem "jedenastki" i wyprowadził swój zespół na prowadzenie 2:1. Mimo usilnych prób Kabla nie udało się doprowadzić do wyrównania, z kolei Gajowianka podwyższyła na 3:1, gdy na strzał zewnętrzną częścią stopy z odległości 30-35 metrów zdecydował się Marcin Gadocha, a piłka wpadła "za kołnierz" próbującego interweniować Mateusza Małka. Na kilka minut przed końcem Kabel miał szansę zdobyć bramkę kontaktową, ale strzał Konrada Wieczorka z rzutu karnego obronił Ryszard Cąber.

W kolejnej serii gier Kabel będzie pauzował ze względu na nieparzystą ilość zespołów. Kolejne spotkanie podopieczni Bartłomieja Janeczka rozegrają w niedzielę 27 września na własnym stadionie z Podgórzem Kraków.

Bramki dla Kabla: 1:1 Axel Rednau (asysta: Grzegorz Grzesiak)

Skład Kabla: Małek - Rosikoń, Maj, Krupa, Pieczarkowski (73' Sołtys) - Wieczorek, Białas (32' Piwowarczyk), Kodyra (83' Golonka) - Bator (65' Wojnicki), Rednau, Grzesiak (87' Kubacki)

 

Skomentuj