person_outline
search
Wysokie zwycięstwo w derbach z Podgórzem

Kabel Kraków wrócił na zwycięską ścieżkę w rozgrywkach grupy III krakowskiej klasy A pokonując w meczu 9. kolejki ekipę Podgórza Kraków aż 7:1 (1:1). Spotkanie miało swoją dramaturgię, gdyż przy stanie 1:1 od 42. minuty podopieczni Bartłomieja Janeczka musieli sobie radzić w osłabieniu po czerwonej kartce dla debiutującego Kamila Kłuska. Ostatecznie po znakomitej drugiej odsłonie udało się zdominować przeciwnika i i odnieść wysoki triumf.

Mecz rozpoczął się lepiej dla gości, którzy objęli prowadzenie w 18. minucie spotkania po trafieniu Łukasza Kostrza. Radość przyjezdnych nie trwała długo, bo pięć minut później w polu karnym faulowany był Jan Pieczarkowski, a pewnym egzekutorem "jedenastki" był Grzegorz Grzesiak. Do przerwy utrzymał się rezultat remisowy, jednak w 42. minucie boisko musiał opuścić Kamil Kłusek, który został ukarany czerwoną kartką.

Druga część spotkania to mimo gry w osłabieniu pełna dominacja "Kablarzy". Wszystko zaczęło się od bramki Grzesiaka, który wykorzystał świetne dośrodkowanie Oskara Wojnickiego. W krótkim odstępie czasu po bramce dołożyli jeszcze Konrad Wieczorek i wspomniany Wojnicki, dzięki czemu prowadziliśmy 4:1, a przy obu trafieniach asystował Grzesiak. W 71. i 73. minucie meczu do siatki trafił debiutujący w Kablu Olaf Niepokój, a szczególnej urody była pierwsza bramka, gdy udało mu się ulokować piłkę w siatce z dalszej odległości. Warto zaznaczyć, że przy obu trafieniach Niepokoja ponownie asystował kapitan Grzesiak. W doliczonym czasie gry wynik ustalił najmłodszy w zespole Maksymilian Krawczyk, który wykorzystał podanie Szymona Sołtysa.

W kolejnym spotkaniu podopieczni Bartłomieja Janeczka zagrają na wyjeździe w sobotę 3 października o godz. 15:30, a rywalem będzie Tramwaj Kraków, który zajmuje pozycję wicelidera tabeli.

Bramki dla Kabla: 1:1 Grzegorz Grzesiak (rzut karny), 2:1 Grzegorz Grzesiak (asysta: Oskar Wojnicki), 3:1 Konrad Wieczorek (asysta: Grzegorz Grzesiak), 4:1 Oskar Wojnicki (asysta: Grzegorz Grzesiak), 5:1 Olaf Niepokój (asysta: Grzegorz Grzesiak), 6:1 Olaf Niepokój (asysta: Grzegorz Grzesiak), 7:1 Maksymilian Krawczyk (asysta: Szymon Sołtys)

Skład Kabla: Suprun - Wieczorek (82' Krawczyk), Krupa, Pełka, Sołtys - Pieczarkowski, Niepokój, Rosikoń (73' Kubacki), Kłusek, Grzesiak (73' Piwowarczyk) - Bator (60' Wojnicki)