Zdecydowane zwycięstwo z Bieżanowianką

W meczu 11. kolejki grupy III krakowskiej klasy A Kabel Kraków odniósł przed własną publicznością zdecydowane zwycięstwo 3:0 (1:0) nad Bieżanowianką Kraków. Bramki dla drużyny Bartłomieja Janeczka zdobyli Robert Piwowarczyk i Konrad Wieczorek, z kolei trzecie trafienie to gol samobójczy Kamila Pospuły.

Pierwsza odsłona spotkania była bardzo wyrównana, jednak obie drużyny miały problemy ze stwarzaniem sobie sytuacji bramkowych. Jedyną bramkę zobaczyliśmy w 22. minucie, gdy strzał oddał Grzegorz Grzesiak, a do odbitej przez bramkarza Bieżanowianki futbolówki dopadł Robert Piwowarczyk, który z zimną krwią wykończył akcję i dał prowadzenie "Kablarzom".

Wynik nie uległ zmianie aż do 64. minuty, gdy piłkę z bocznego sektora boiska z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Grzegorz Grzesiak, a po niefortunnej interwencji głową Kamila Pospuły Kabel prowadził już 2:0. Rezultat ustalił w 76. minucie spotkania Konrad Wieczorek, który otrzymał podanie od Grzegorza Grzesiaka. W tej akcji nasz kapitan wykazał się dużą walecznością i powalczył do końca o piłkę z defensorem Bieżanowianki, co przyniosło skutek w postaci trzeciego gola.

Kolejne spotkanie "Kablarze" rozegrają w najbliższą niedzielę 18 października o godz. 15:00, a rywalem w starciu wyjazdowym będzie Krakus Swoszowice.

Bramki dla Kabla: 1:0 Robert Piwowarczyk, 2:0 Kamil Pospuła (sam.), 3:0 Konrad Wieczorek

Skład Kabla: Małek - Sołtys, Pełka, Krupa, Rosikoń (90' Maj) - Niepokój, Golonka (90' Kowalski), Grzesiak (82' Wojnicki), Wieczorek (88' Zborowski), Piwowarczyk (68' Kodyra) - Rednau