Wygrana na koniec rundy

Z zaledwie jedną porażką na koncie Kabel Kraków zakończył w minioną niedzielę rundę jesienną sezonu 2021/22 w krakowskiej Klasie A. Zawodnicy prowadzeni przez Bartłomieja Janeczka pokonali 5:1 Strzelców Kraków.

Znajdujący się w bardzo dobrej formie Kablarze niewątpliwie uchodzili za faworytów niedzielnego starcia. Już od pierwszego gwizdka sędziego widzieliśmy to także na murawie, wszak gospodarze skupili się na realizacji założeń taktycznych i szybko zaczęli kontrolować to, co działo się na boisku. Na otwarcie wyniku również nie trzeba było długo czekać. Jeszcze w pierwszym kwadransie na listę strzelców wpisał się Sebastian Stachel, dla którego gol zdobyty tego dnia był swoistym przełamaniem po okresie nieco gorszej dyspozycji strzeleckiej. Niemniej jednak rywale zareagowali na straconą bramkę tak, jak należało to zrobić. Po kilku minutach gracze Strzelców jedną ze swoich akcji zamienili bowiem na trafienie, wyrównując rezultat. Taki stan również nie utrzymał się zbyt długo, bo w 33. minucie prowadzenie Kablowi przywrócił Mateusz Woźniak - jeden z przedstawicieli młodego pokolenia w naszej drużynie.

Jeden gol zapasu nie był jednak rozstrzygnięciem, które mogło w pełni zadowalać podopiecznych Janeczka. Nic dziwnego, że nic wcale nie zamierzali spuszczać z tonu, tylko w dalszym ciągu robili to, co do nich należało, dążąc do powiększenia dystansu pomiędzy obiema ekipami. Opór biało-niebieskich przyniósł oczekiwane skutki - w 69. minucie drugi raz tego dnia do siatki rywali piłkę skierował Sebastian Stachel, w tym wypadku wykorzystując podyktowaną chwilę wcześniej przez arbitra jedenastkę. Wkrótce zaś nasz napastnik mógł z kolei celebrować hattricka, tym razem już po golu z gry. Wynik konfrontacji ustalił w końcówce Konrad Wieczorek.

Kablarze rundę jesienną zakończyli z wynikiem 10-2-1, gromadząc 32 punkty. Na ten moment nasza drużyna ma cztery oczka straty do liderującej Wieczystej II Kraków oraz dziesięć punktów zapasu nad Zwierzynieckim KS. Warto jednak dodać, że obie te ekipy mają do rozegrania jeszcze po jednym zaległym spotkaniu.

Bramki dla Kabla:

14' Sebastian Stachel 1:0
33' Mateusz Woźniak 2:1
69' Sebastian Stachel 3:1
80' Sebastian Stachel 4:1
90' Konrad Wieczorek 5:1