Podsumowanie sezonu 2021/22

Dobiegł końca intensywny sezon 2021/22, którego najważniejszym akcentem w wykonaniu naszych seniorów był wywalczony awans do Klasy okręgowej. Podopieczni trenera Bartłomieja Janeczka dokonali tego, zajmując drugą pozycję w lidze. Biało-niebiescy uplasowali się za Wieczystą II Kraków, natomiast za swoimi plecami zostawili takie drużyny jak Dąbski Kraków czy Zwierzyniecki KS. W 26 ligowych meczach Kabel zgromadził 60 punktów, na co złożyło się 19 zwycięstw i 3 remisy. Nasza drużyna dotarła też do III rundy Okręgowego Pucharu Polski na szczeblu krakowskim.

Rundę jesienną podsumowaliśmy już tutaj, a więc w tym artykule skupimy się głównie na wiosennych występach naszej drużyny. Kablarze do piłkarskiej wiosny przystępowali już z solidną zaliczką nad najgroźniejszymi rywalami w walce o awans. Nową rundę podopieczni Janeczka zaczęli w znakomitym stylu, wygrywając na wyjeździe z Krakusem Swoszowice 4:1, a następnie w roli gospodarza z Gajowianką Gaj aż 8:0. Było to najwyższe ligowe zwycięstwo Kablarzy na przestrzeni całego sezonu. W następnej kolejce drużyna z Parkowej musiała wprawdzie uznać wyższość faworyzowanej Wieczystej II Kraków, jednak przy okazji kolejnych gier szybko wróciła na zwycięską ścieżkę. Dzięki temu przewaga nad trzecim zespołem w tabeli tylko rosła i już gdzieś w okolicach środka rundy Kabel miał wszystko w swoich rękach i nogach. Jednym z kluczowych pojedynków było wyjazdowe starcie z Dąbskim KS. Do pełni szczęścia wówczas Kablarzom zabrakło naprawdę niewiele, ale mecz ostatecznie zakończył się bezbramkowym remisem, co z perspektywy tabeli zdecydowanie bardziej cieszyło zespół trenera Janeczka. Losy wicemistrzostwa ligi rozstrzygnęły się natomiast finalnie już w 23. kolejce. W sobotę Wieczysta II pokonała Dąbski, a to oznaczało, że druga z wymienionych drużyn nie ma już szans przegonić w rozgrywkach biało-niebieskich. Wobec tego wynik niedzielnej batalii z Bratniakiem Kraków nie miał już aż tak dużego znaczenia, niemniej Kabel ponownie sięgnął po komplet punktów i mógł przystąpić do świętowania sukcesu. Sezon 2021/22 zwieńczył z kolei mecz ze Strzelcami Kraków, w którym mimo prowadzenia 3:1 do przerwy, zespół, którego kapitanem jest Marcin Białas, okazał się gorszy od konkurentów. Tak czy inaczej, po ostatnim gwizdku sędziego wystrzeliły korki od szampanów, a Kabel przystąpił do celebracji drugiego miejsca w lidze.

Przez cały sezon Kablarze odnieśli zwycięstwa w 73% rozegranych spotkań ligowych. U siebie statystyka ta była jeszcze bardziej imponująca, wszak naszej formacji udało się odnieść triumfy w 11 z 13 gier, co stanowi niemal 85% całości meczów. Kablarze świetnie radzili sobie też w ofensywie. W meczach przy Parkowej strzelali średnio 3,38 gola na spotkanie, w wyjazdowych starciach 2,54. Również pod względem defensywnym podopieczni Bartłomieja Janeczka mają powody do zadowolenia. W roli gospodarzy tracili oni raptem gola na mecz, w delegacjach średnio 1,38 bramki. Poniżej prezentujemy też statystyki indywidualne naszych graczy w poszczególnych klasyfikacjach:

Liczba minut:
2365 - Jan Pieczarkowski
2189 - Marcin Białas
2152 - Sebastian Stachel
1968 - Grzegorz Fundament
1890 - Sebastian Bator

Strzelone bramki:
39 - Sebastian Stachel
11 - Konrad Wieczorek
8 - Sebastian Bator
5 - Jan Pieczarkowski
4 - Eryk Kwiatek, Waldemar Hwastek

Liczba asyst:
18 - Konrad Wieczorek
9 - Marcin Białas, Eryk Kwiatek
7 - Robert Piwowarczyk
4 - Sebastian Stachel, Dawid Rosikoń

Punktacja kanadyjska:
43 - Sebastian Stachel
29 - Konrad Wieczorek
13 - Eryk Kwiatek
11 - Marcin Białas, Sebastian Bator
9 - Robert Piwowarczyk

Żółte kartki:
5 - Ilia Vasylenko
3 - Marcin Białas, Konrad Wieczorek
2 - Jan Pieczarkowski, Dawid Rosikoń, Mateusz Dziża

* statystyki dotyczą wszystkich oficjalnych meczów (liga + puchar)