person_outline
search
Lider lepszy od Kabla

Mimo ambitnej postawy w meczu 21. kolejki klasy okręgowej Kabel Kraków na własnym boisku przegrał 0:3 (0:0) z liderem tabeli rezerwami Wieczystej Kraków.

Od pierwszego gwizdka przewaga optyczna przyjezdnych była dość wyraźna, jednak Kabel dobrze organizował się w obronie i co jakiś czas odgryzał się kontratakami. Na wyróżnienie za pierwszą połowę zasługuje dobrze grająca defensywa Kabla, która przy wsparciu stojącego w bramce Damiana Szydłowskiego mimo naporu przeciwnika zeszła z czystym kontem. Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się i wciąż atakowali goście. Coraz głębiej cofnięty zespół Kabla bronił się jednak nadal skutecznie oczekując cierpliwie na swoje okazje. W końcu jednak liderowi tabeli udało się objąć prowadzenie po trafieniu Damiana Guzika, które szybko zostało potwierdzone dwoma golami wprowadzonego na drugą połowę Huberta Pachowicza, czyli najlepszego strzelca rezerw Wieczystej. W międzyczasie jednak najlepszą okazję dla Kabla zmarnował Kamil Nowak, który trafił z bliskiej odległości w słupek, a przy dobitce był już na spalonym.

Majówkowy maraton meczów w klasie okręgowej dobiegł końca, jednak to nie oznacza końca sezonu 2022/23. Już w sobotę 13 maja o godz. 11:00 zespół trenera Bartłomieja Janeczka uda się na wyjazdowy mecz z rewelacją sezonu, czyli siódmym w tabeli Partyzantem Dojazdów. Kolejny mecz domowy “Kablarzy” czeka w niedzielę 21 maja o godz. 17:00 z Piastem Wołowice.

Kabel Kraków - Wieczysta II Kraków 0:3 (0:0)

Skład: Szydłowski - Sieracki (65’ Żelechowski), Mielecki, Hroshko - Halada, Hankus (77’ Maj), Bator (75’ Jarosz), Nowak, Wojtyna (65’ Kwiatek) - Stachel, Dziża (75’ Vardanyan)