person_outline
search
Kmita lepszy na swoim terenie

Kmita lepszy na swoim terenie

Nie udało się zespołowi Kabla Kraków przywieźć żadnych punktów z wyjazdowego spotkania z Kmitą Zabierzów. Podopieczni trenera Bartłomieja Janeczka mimo ambitnej walki ulegli wyżej notowanej Kmicie 0:1 (0:1).

Spotkanie nie mogło się lepiej rozpocząć dla miejscowych, którzy szybko objęli prowadzenie i przez resztę meczu mogli skoncentrować się na bronieniu korzystnego rezultatu. W 10 minucie najlepiej w zamieszaniu w polu karnym odnalazł się Sakhiseni Mabika, który wygrał pojedynek fizyczny z obrońcami Kabla i z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki broniącego bramki Kabla Damiana Szydłowskiego, a jak się później okazało tym samym ustalił końcowy wynik meczu. Kabel choć utrzymywał się dłuższymi fragmentami przy piłce nie miał pomysłu na sforsowanie skutecznie grającej defensywy Kmity. Po zmianie stron obraz gry zbytnio nie uległ zmianie. Dopiero w końcowym kwadransie Kabel zaczął grać skuteczniej z piłką przekładając posiadanie piłki na sytuacje podbramkowe, ale bramki w tym meczu już nie padły i to gospodarze po dość wyrównanym meczu mogli świętować komplet punktów.

Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwa spotkania. Ostatni domowy mecz w tej kampanii Kabel rozegra w nadchodzącą niedzielę 4 czerwca o godz. 17:00, a rywalem będzie trzecia w tabeli Prądniczanka Kraków.

Kmita Zabierzów - Kabel Kraków 1:0 (1:0)

Skład: Szydłowski - Mielecki, Wojtuś, Sieracki (46’ Nowak), Hroshko - Halada, Białas, Żelechowski, Kwiatek (64’ Vardanyan) - Dziża, Wojtyna (81’ Hankus)