person_outline
search
Odpadamy z Pucharu Polski

Odpadamy z Pucharu Polski

W meczu IV rundy Pucharu Polski Kabel Kraków przed własną publicznością przegrał z występującymi w V lidze rezerwami Garbarni Kraków 1:3 (0:1). Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył ustalając wynik spotkania w końcówce meczu Zakhar Pranovich. Tym samym "Kablarze" pożegnali się z tegoroczną edycją rozgrywek pucharowych.

Zwłaszcza z pierwszej połowy zadowoleni mogą być zawodnicy Kabla, którzy w tym okresie gry wyglądali lepiej od zespołu przyjezdnych. Bardzo dobra gra pressingiem przyniosła kilka ciekawych akcji zespołu trenera Bartłomieja Janeczka, jednak jedyną bramkę zdobyli goście za sprawą Bartłomieja Masełko. Ten gol nieco ustawił spotkanie, gdyż Garbarnia mogła swobodnie się bronić i oczekiwać na kolejne okazje z kontrataków, których jednak nie mieli, gdyż były one dobrze kasowane przez defensorów Kabla.

Po zmianie stron obraz gry wyrównał się i coraz więcej do powiedzenia mieli goście, którzy błyskawicznie, bo już w 53. minucie podwyższyli za sprawą Masełko, a w kwadrans później prowadzili już trzema trafieniami, gdy do siatki trafił Kacper Niecukla. Kabel nie ustawał w swoich poczynaniach i wciąż próbował zagrozić skutecznie bramce Garbarni - to udało się dopiero na cztery minuty przed końcem, gdy gola zdobył Zakhar Pranovich, ale jak się okazało była to tylko bramka honorowa.

Porażka oznacza koniec pucharowej przygody Kabla w tym sezonie. Wracamy jednak błyskawicznie do rozgrywek ligowych, bo już w sobotę o godz. 17:00 zagramy wyjazdowe spotkanie z beniaminkiem klasy okręgowej Gwiazdą Ściejowice.

Bramka dla Kabla:
1:3 Zakhar Pranovich 86'

Skład Kabla: Szydłowski - Hankus, Pieczarkowski, Wojtuś (75' Kłak), Hroshko (60' Nowak), Woźniak, Purol (46' Mielecki), Bednarz, Dziża (60' Skórzak), Zaczyk (46' Pranovich), Wojtyna