person_outline
search

Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2023/2024

Runda jesienna sezonu 2023/2024 dobiegła końca. Emocje opadły, opadł też kurz nad murawą. Nie ma co ukrywać, nie był to łatwy i przyjemny okres dla I drużyny Kabla Kraków. Trudny czas, ale może on dać wiele doświadczenia dla stosunkowo młodej kadry seniorów. Trener, jak i sama drużyna wie, jakie elementy gry wymagają poprawy, jednak nie można zapominać o pozytywnych momentach z tej rundy.   

13 punktów po 13 meczach i 10 miejsce w tabeli krakowskiej Klasy Okręgowej gr. II – z takim bilansem zakończyła się pierwsza część sezonu dla naszej drużyny.

Smutny koniec rundy jesiennej

W ostatnim meczu rundy jesiennej Kabel Kraków przegrał z Partyzantem Dojazdów 3-4 (3-1) i kończy piłkarski rok z szóstą porażką z rzędu. "Kablarze" rozegrali ten mecz w roli gospodarza na sztucznym boisku Hutnika Kraków i mimo prowadzenia do przerwy po dwóch bramkach Patryka Kóski i jednym trafieniu Adama Wojtyny, ostatecznie ulegli wyżej notowanemu przeciwnikowi.

Nieudana wyprawa do Kaszowa

W meczu 12. kolejki grupy II krakowskiej klasy okręgowej Kabel Kraków przegrał na wyjeździe z Kaszowianką Kaszów 1-3 (1-1). To już piąta porażka z rzędu naszego zespołu, który aktualnie znajduje się na 9. miejscu w tabeli. Jedyną bramkę w rywalizacji z Kaszowianką zdobył Patryk Kóska, który otworzył wynik, później trafiali już tylko nasi rywale - Gabriel Janusik, Kamil Klimczak i Michał Bigus.

Kmita za mocny

Niedzielne domowe spotkanie z aktualną drugą siłą tabeli drugiej grupy krakowskiej klasy okręgowej przeszło już do historii i przez "Kablarzy" nie będzie najmilej wspominane. Zespół trenera Bartłomieja Janeczka przegrał ten mecz 0-2 (0-1). 

Wisła pokonana, zaległości odrobione

Dopiero w połowie września zespół Kabla Kraków rozegrał mecz pierwszej kolejki rozgrywek Ligi Makroregionalnej Młodzików Starszych, w którym przeciwnikiem była druga drużyna Wisły Kraków. Zaległości udało się wreszcie odrobić, przy okazji dopisując do ligowej tabeli kolejne trzy punkty.