person_outline
search
U17 (B1): Powrót na właściwe tory!

U17 (B1): Powrót na właściwe tory!

Po ostatnim remisie 3:3 z Orłem Piaski Wielkie-SMS Wieliczka, Juniorzy Młodsi w 9. kolejce tym razem odnieśli zwycięstwo. "Kablarze" zdobyli komplet punktów z Siemacha-Progres II Kraków w meczu domowym.

Podopieczni Bartłomieja Janeczka mierzyli się z ekipą, która w tej rundzie walczy o utrzymanie. Pojedynki z takimi drużynami są zazwyczaj dość trudne, ale Kabel w tym meczu udowodnił, że jest zespołem lepszym i zasłużenie dopisał 3 oczka w ligowej tabeli.

"Kablarze" spotkanie rozpoczęli z przytupem, ponieważ już w 1. minucie wynik otworzył zawodnik gospodarzy - Mateusz Chromicz. Pięknie wykończył on dośrodkowanie z rzutu rożnego, nie dając szans bramkarzowi rywala. W dalszej części pierwszej połowy Kabel kontrolował spotkanie i stwarzał sobie sytuacje, jednak żadna z nich nie była na tyle klarowna i groźna, by strzelić jeszcze jednego gola przed przerwą.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, a w 55. minucie wynik dla gospodarzy po bardzo ładnym uderzeniu podwyższył Dariusz Kamecki, który ma już za sobą występy w seniorach. "Kablarze" wywalczyli w tym meczu jeszcze rzut karny, ale nie udało się go wykorzystać. Do końca meczu rezultat już nie uległ zmianie i Kabel po dwóch meczach bez zwycięstwa, mógł się ponownie cieszyć ze zgarnięcia pełnej puli.

Podsumowanie okiem II trenera zespołu U17 Rolanda Kmiecika:

"Jestem bardzo dumny z zespołu i ze sposobu jaki rozegraliśmy to spotkanie. Od samego początku skoncentrowani, zdeterminowani w pojedynkach 1v1 w defensywie i ofensywie. Zdobyta bramka po stałym fragmencie gry. Nie dopuszczenie rywala do zbyt wielu akcji bramkowych, przy stworzeniu sobie jeszcze kilku sytuacji strzeleckich. Cieszy to, że zespół przez 90 minut był skoncentrowany i wiedział jakie działania, i tak samo zadania ma do wykonania każdy z poszczególnych graczy - Ci, którzy rozpoczęli to spotkanie i Ci którzy weszli do gry z ławki. Dlatego mogliśmy oglądać na boisku prawdziwy kolektyw i prawdziwą drużynę z mentalem"

W następnym meczu Juniorzy Młodsi zmierzą się w 10. kolejce z Tramwajem Kraków. Kabel będzie faworytem w tym spotkaniu.

Kabel Kraków 2:0 Siemacha-Progres II Kraków

Skład Kabla: K. Urban - M. Chromicz, O. Domanus [C], Sz. Jędrszczyk, J. Kuc, D. Kamecki, J. Macuga, T. Wolski, A. Mrzygłód, B. Łukasiewicz, F. Zieba oraz M. Kula i D. Kuroń

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2024 i obowiązuje do końca 2024 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/