Nabór

Dziękujemy za zainteresowanie dołączeniem do Akademii KS Kabel!

Nieustannie czynimy starania by zapewnić możliwe najlepsze warunki treningowe dla jak największej liczby dzieci. W sezonie 2022/23 w naszych strukturach będą funkcjonować zespoły dziecięce i młodzieżowe w kategoriach od U-5 (rocznik 2018) do U-15 (rocznik 2008). Poniżej przedstawiamy zasady na jakich można wziąć udział w rekrutacji.

Otwarty nabór

W ramach otwartego dla wszystkich zawodników naboru, w sezonie 2022/23, do naszej akademii dołączyć mogą chłopcy i dziewczynki urodzeni w latach 2018-2012. W tych rocznikach nie będzie prowadzona selekcja naborowa i zapisać może się każdy chętny. W każdym roczniku zostaną utworzone 2 równoległe drużyny o zróżnicowanym stopniu zaawansowania. Swoją działalność kontynuować będzie także pierwsza w naszym klubie drużyna złożona z dziewczynek urodzonych w latach 2016-2017. Liczba dostępnych miejsc jest ograniczona. Jeżeli chcecie zapisać się do Akademii KS Kabel zapraszamy do uzupełnienia formularza zgłoszeniowego tutaj.

Uwaga: jeżeli nie odpowiada Ci lokalizacja treningów Akademii KS Kabel (Stare Podgórze, ul. Parkowa 12a, dawny stadion Korony), zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach piłkarskich naszego partnerskiego przedszkola piłkarskiego działającego pod szyldem Akademii Diament. Wszelkie informacje dostępne są na stronie projektu pod adresem: https://akademia-diament.pl/.

Skauting

Dział Skautingu Akademii KS Kabel nieustannie prowadzi obserwacje dziecięcych meczów i turniejów poszukując zawodników posiadających wysokie umiejętności piłkarskie, odpowiednie nastawienie mentalne oraz predyspozycje do uprawiania piłki nożnej na wysokim poziomie. Choć identyfikacja piłkarskich talentów w młodym wieku jest w sposób oczywisty obarczona dużym ryzykiem błędu, to wierzymy, że warto dawać młodym zawodnikom szansę rozwoju swoich umiejętności w profesjonalnych warunkach.

Zawodnicy wytypowani przez naszych skautów otrzymają imienne zaproszenia do uczestnictwa w organizowanych cyklicznie konsultacjach szkoleniowych, podczas których będą oni mieli możliwość zaprezentować swoje umiejętności przed trenerami Akademii KS Kabel.

Akademia KS Kabel w procesie identyfikacji talentów działa w sposób w pełni profesjonalny i zawsze postępuje zgodnie z obowiązującymi przepisami transferowymi. Do zawodników, rodziców oraz klubów odnosimy się z pełnym szacunkiem i poszanowaniem dotychczasowego wkładu w szkolenie zawodników. Obecne regulacje stanowią, iż po zakończeniu danego sezonu, wszyscy zawodnicy, którzy nie podpisali deklaracji gry amatora na sezon kolejny, są zawodnikami wolnymi i mogą dowolnie zmieniać przynależność klubową nawet bez zgody klubu macierzystego. W związku z częstymi przypadkami prób blokowania transferów przez kluby macierzyste, zastrzegamy sobie prawo do bezpośredniego kontaktu z rodzicami zawodników.

Zgłoszenie od rodzica

W przypadku dzieci trenujących już piłkę nożną, które nie otrzymały zaproszenia od naszych skautów, stosowne zgłoszenie może także wypełnić rodzic zawodnika. Najczęściej tego typu sytuacja ma miejsce gdy rodzic nie jest zadowolony z warunków szkoleniowych w obecnym miejscu treningów lub gdy poszukuje dla swojego dziecka nowych wyzwań w grupach szkoleniowych na wyższym poziomie sportowym. Obecnie przyjmujemy zgłoszenia od zawodników z roczników: 2011, 2010, 2009 oraz 2008. Jeżeli chcesz zapisać swoje dziecko do udziału w procesie rekrutacji, wypełnij zgłoszenie tutaj. W tych rocznikach nie prowadzimy obecnie otwartego naboru.

Uwaga: Każde zgłoszenie zostanie dokładnie przeanalizowane i wybrani zawodnicy otrzymają zaproszenia na konsultacje szkoleniowe. Ze względu na dużą liczbę zgłoszeń, zastrzegamy sobie prawo do kontaktu tylko z wybranymi zawodnikami po przeanalizowaniu nadesłanych aplikacji.

W razie pytań lub wątpliwości dotyczących rekrutacji do Akademii KS Kabel, zapraszamy do kontaktu mailowego, pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/