Sztab szkoleniowy

Trenerzy koordynatorzy

Bartłomiej Janeczek

Koordynator ds. Szkolenia U14-U19, Trener drużyny U-15

 

Edukacja
Absolwent Uniwersytetu Pedagogicznego oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Uczestnik studiów w Wyższej Szkole Zarządzania i Coachingu na kierunku Analityk gry sportowej. Posiada licencję trenerską UEFA A.

Doświadczenie
Jako trener, swoją pierwszą samodzielną pracę rozpoczął w klubie LUKS Zalipie prowadząc zespół seniorów. Później odpowiadał za szkolenie w Miejsko-Gminnej Akademii Sportu w Radłowie oraz współpracował z klubami jako analityk. Od sezonu 2017/2018 prowadził pierwszy zespół JKS Jadowniczanka Jadowniki. Od momentu reaktywacji klubu w 2018 roku odpowiada za funkcjonowanie pierwszego zespołu KS Kabel Kraków oraz prowadzi treningi w grupach młodzieżowych. Jako zawodnik szkolił się w Termalice Bruk-Bet Nieciecza. Następnie występował w II drużynie tego klubu oraz w zespołach Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska i LUKS Radłovia Radłów.


Hubert Grabias

Koordynator ds. Szkolenia U7-U13, Trener drużyny U-11

Edukacja
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku wychowanie fizyczne. Podczas studiów ukończył również państwowy kurs trenera II klasy. Obecnie posiada licencję trenerską UEFA A.

Doświadczenie
Jako trener, swoją pierwszą pracę zaczął w PKS „Porta” Kraków, prowadząc grupy młodzieżowe oraz zespół seniorów. Następnie przez kilka sezonów związany był z PKS Jadwiga Kraków, gdzie prowadził grupy dziecięce oraz młodzieżowe. Przez kilka lat pracował w szkole jako nauczyciel wychowania fizycznego. Od sierpnia 2016 roku rozpoczął pracę w strukturach klubu. Jako zawodnik występował w barwach KS Wieczysta Kraków.


Łukasz Bekier

Asystent Koordynatora ds. Szkolenia U7-U13, Trener drużyny U-10

Edukacja
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego. Posiada licencję trenerską UEFA B i jest w trakcie kursu UEFA A.

Doświadczenie
Jako trener w latach 2015-2017 prowadził treningi w Brazilian Soccer Schools. W latach 2015-2016 nauczyciel wychowania fizycznego w ZSHE im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku.


Trenerzy główni

Natalia Sitarz

Trener drużyny U11 / U-10

Edukacja
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku Sport (licencjat) oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzanie w Sporcie (studia magisterskie). Posiada dyplomy Trenera piłki nożnej II klasy, Menadżera sportu oraz licencję trenerską UEFA A.

Doświadczenie
Pracę trenerską łączy z grą w piłkę na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego w Polsce występując w extraligowym klubie piłkarskim AZS UJ Kraków. Jako trener pracowała od 2017 w klubach: KS Nadwiślan, Akademii Młodych Jagiellonek oraz Football Kids.


Sławomir Król

Trener drużyny U-8

Edukacja
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie gdzie uzyskał tytuł magistra w zakresie wychowania fizycznego na specjalności trenerskiej. Posiada państwowy dyplom trenera I klasy oraz licencję trenerską UEFA A.

Doświadczenie
Jako trener ma doświadczenie w pracy z dziećmi jaki i seniorami. Podczas swojej bogatej kariery pracował w takich klubach jak: Hutnik Kraków, Cracovia, Garbarnia Kraków, Podgórze Kraków, Dąbski Kraków, Wanda Nowa Huta, Grębałowianka Kraków, Nadwiślan Kraków, Skawinka Skawina, Partyzant Dojazdów, LKS Osiek, Bibiczanka Bibice czy Sportowiec Modlniczka. Jako zawodnik jest wychowankiem Wisły Sandomierz, a w latach 1976-2012 również czynny zawodnik takich klubów jak: rezerwowa drużyna Cracovii, Nadwiślan Kraków, Wanda Kraków, Grębałowianka Kraków, Podgórze Kraków, Grzegórzecki Kraków, Dąbski Kraków, Polonia Kraków, LKS Osiek. Oprócz piłki nożnej specjalizuje się również w treningu karate.


Daria Kokoszka

Trener drużyny U-9

Edukacja
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Podczas studiów ukończyła również dodatkowe kursy instruktorskie z piłki nożnej, piłki siatkowej, pływania, fitness. Obecnie posiada licencję trenerską UEFA B.

Doświadczenie
Po ukończeniu studiów rozpoczęła pracę jako nauczyciel wychowania fizycznego w szkole podstawowej, gdzie również prowadzi piłkarskie drużyny młodzieżowe chłopców oraz dziewcząt. Pracę w strukturach klubu rozpoczęła w sierpniu 2016 r. jako trenerka grup dziecięcych. Swoje pierwsze kroki w futbolu jako zawodniczka stawiała w lokalnej drużynie UKS Atak Mielec, lecz w rozgrywkach ligowych zadebiutowała jako 13-sto latka w II ligowej wówczas drużynie Sokół Kolbuszowa Dolna. Wcześniej wraz z kadrą wojewódzką zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski. Po rozpoczęciu studiów swoją przygodę z piłką kontynuowała w 1-ligowej drużynie Podgórza Kraków.


Mateusz Soja

Trener drużyny U-13

Edukacja
Ukończył studia licencjackie na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie na kierunku Wychowanie Fizyczne i Gimnastyka Korekcyjna. Wcześniej ukończył Społeczne Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Krakowie. Posiada licencję trenerską UEFA B.

Doświadczenie
Pracę trenerską łączy z zawodem nauczyciela wychowania fizycznego w szkole. Jako trener pracował w Football Academy oraz w Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska, gdzie również zakończył swoją, rozpoczętą w SMS-ie Kraków, przygodę z czynnym uprawianiem piłki nożnej. Oprócz specjalizacji piłkarskiej, posiada również uprawnienia instruktora fitness i siłowni, a także trenera personalnego.


Magdalena Cieślik

Trener drużyn U-7 i U-7 dziewczynki

Edukacja
Ukończyła studia I stopnia na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na specjalizacji trenera personalnego. Obecnie w trakcie studiów magisterskich na specjalizacji trenera przygotowania motorycznego. Posiada licencję trenerską UEFA B.

Doświadczenie
Pierwsze doświadczenia w pracy trenerskiej zdobywała podczas stażów w Pogoni Kraków oraz w Hutniku Kraków. Następnie rozpoczęła pracę w Akademii Mistrzów Cracovia. Pracę w KS Kabel rozpoczęła w 2021 roku. Trenowanie łączy z grą w piłkę w drużynie kobiecej Podgórza Kraków.


Marcin Gagat

Trener drużyn U-12 oraz U-9 II

Edukacja
Ukończył studia licencjackie z Wychowania Fizycznego na specjalizacji trener personalny na Akademii Wychowania Fizycznego. Jest studentem V roku studiów magisterskich na specjalizacji Trenera Przygotowania Motorycznego. Aktualnie posiada licencję UEFA B.

Doświadczenie
Pracę trenerską rozpoczął w 2018 w TS Węgrzce gdzie prowadził drużyny skrzatów i żaków, a ostatnio także młodzików. W późniejszym okresie zdobywał także doświadczenie trenerskie w Akademii Mistrzów Cracovii oraz w Grębałowiance Kraków. Pracę trenerską łączy z czynną grą w piłkę na poziomie klasy okręgowej. 


Trenerzy asystenci

Marcin Białas

Trener asystent

Edukacja
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie gdzie uzyskał tytuł magistra na kierunku Wychowanie Fizyczne. Posiada licencję trenerką UEFA Grassroots C.

Doświadczenie
Pracę trenerską łączy z zawodem nauczyciela w jednej z krakowskich szkół. Jako trener pracował w Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska, której jest wychowankiem, oraz w Football Academy. W KS Kabel, oprócz pracy z dziećmi, gra również w drużynie seniorów, gdzie pełni rolę vice-kapitana.


Franciszek Liśkiewicz

Trener asystent

Edukacja
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posiada licencję trenerską UEFA Grassroots C (obecnie w trakcie kursu UEFA B).

Doświadczenie
Jako trener, swoją pierwszą pracę rozpoczął w 2019 roku w Zachodnim oddziale Football Academy w Krakowie. Prowadził także zajęcia w Akademi Futbolu z Głową w kategorii skrzat oraz drużynę w kategorii orlik starszy w WKS Wawel Kraków. W strukturach naszego klubu od 2020 roku. Jako zawodnik szkolił się w klubach z Krakowa m.in. RKS Garbarnia, KS Grzegórzecki, KS Podgórze


Patryk Masternak

Trener asystent

Edukacja
Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie. Kurs trenerski Grassroots C organizowany przez Małopolski Związek Piłki Nożnej ukończył w 2020 roku.

Doświadczenie
Pierwszą pracę jako trener podjął w Akademii KS Kabel w 2020 i od tego czasu zdobywa doświadczenie w pracy z dziećmi pracując w roli trenera asystenta. Oprócz pracy trenerskiej zajmuje się w klubie prowadzeniem sklepu internetowego oraz tworzeniem klubowych grafik na potrzeby social mediów oraz strony www.


Mateusz Kosturkiewicz

Trener asystent

Edukacja
Jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego gdzie ukończył kierunek Filologia Angielska i uzyskał tytuł magistra. Posiada licencję trenerską UEFA Grassroots C..

Doświadczenie
Posiada bogate doświadczenie pedagogiczne z pracy jako wykładowca na uczelni, nauczyciel języka angielskiego w IV Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie oraz jako lektor w szkole językowej. Swoją pierwszą pracę trenerską rozpoczął od roli trenera asystenta w Akademii KS Kabel w 2020 roku.


Trenerzy bramkarzy

Jakub Polak

Trener bramkarzyEdukacja
Aktualnie studiuje na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Posiada licencję UEFA Grassroots C.

Doświadczenie 
Jako trener, swoją pierwszą pracę rozpoczął w strukturach Kabla pod koniec 2019 roku. Aktualnie prowadzi w Akademii treningi bramkarskie oraz pełni funkcję asystent pierwszego trenera w pierwszej drużynie Kabla. Jako zawodnik jest wychowankiem Akademii Piłki Nożnej Czeladź. W wieku 16 lat zaliczył debiut w dorosłej piłce w barwach Górnika Wojkowice (Liga Okręgowa). 

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Z wielką przyjemnością informujemy, iż akademia piłkarska KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w ramach Programu Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż klub spełnia wszystkie wymogi formalne i regulaminowe wymagane przez PZPN w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od sezonu 2019/20 i obowiązuje do końca 2021 roku.