person_outline
search
Sztab szkoleniowy

Sztab szkoleniowy

Trenerzy koordynatorzy

Bartłomiej Janeczek

Koordynator ds. Szkolenia U14-U19

 

Edukacja
Absolwent studiów inżynierskich na wydziale nauk ścisłych i przyrodniczych Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz studiów magisterskich na Uniwersyecie Jagiellońskim - kierunek „Zarządzanie w turystyce i w sporcie". Ukończył studia podyplomowe „Systemy Logistyczne Przedsiębiorstw" na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Uczestnik studiów w Wyższej Szkole Zarządzania i Coachingu na kierunku „Analityk gry sportowej". Od 2018 roku posiada licencję trenerską UEFA A.

 

Doświadczenie
Jako trener, swoją pierwszą samodzielną pracę rozpoczął w klubie LUKS Zalipie, prowadząc zespół seniorów. Później odpowiadał za szkolenie w Miejsko-Gminnej Akademii Sportu w Radłowie oraz współpracował z klubami jako analityk. Od sezonu 2017/2018 prowadził pierwszy zespół JKS Jadowniczanka Jadowniki w klasie okręgowej. Od momentu reaktywacji klubu w 2018 roku odpowiada za prowadzenie pierwszego zespołu KS Kabel Kraków oraz za najstarsze roczniki w Akademii. Jako zawodnik szkolił się w Termalice Bruk-Bet Nieciecza. Następnie występował w II drużynie tego klubu oraz w zespołach Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska i LUKS Radłovia Radłów na poziomie V i VI ligi.


Hubert Grabias

Koordynator ds. Szkolenia U7-U13

Edukacja
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku Wychowanie Fizyczne. Podczas studiów ukończył również państwowy kurs trenera II klasy. Obecnie posiada licencję trenerską UEFA A.

Doświadczenie
Swoją pierwszą pracą trenerską zaczął w PKS „Porta” Kraków, prowadząc grupy młodzieżowe oraz zespół seniorów. Następnie przez kilka sezonów związany był z PKS Jadwiga Kraków, gdzie prowadził grupy dziecięce oraz młodzieżowe. Przez kilka lat pracował w szkole jako nauczyciel wychowania fizycznego. Od sierpnia 2016 roku rozpoczął pracę w strukturach klubu. Jako zawodnik występował w barwach KS Wieczysta Kraków.


Łukasz Bekier

Wicekoordynator ds. Szkolenia U7-U13

Edukacja
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego. Posiada licencję trenerską UEFA A.

Doświadczenie
Jako trener pierwszą pracę rozpoczął w latach 2015-2017. W tym okresie prowadził treningi w Brazilian Soccer Schools. W latach 2015-2016 był nauczycielem wychowania fizycznego w ZSHE im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku. Obecnie spełnia się jako szkoleniowiec w Akademii KS Kabel oraz asystent trenera pierwszego zespołu KS Kabel.


Trenerzy

Sławomir Król

Edukacja
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie gdzie uzyskał tytuł magistra w zakresie wychowania fizycznego na specjalności trenerskiej. Posiada państwowy dyplom trenera I klasy oraz licencję trenerską UEFA A.

Doświadczenie
Podczas swojej bogatej kariery pracował w takich klubach jak: Hutnik Kraków, Cracovia, Garbarnia Kraków, Podgórze Kraków, Dąbski Kraków, Wanda Nowa Huta, Grębałowianka Kraków, Nadwiślan Kraków, Skawinka Skawina, Partyzant Dojazdów, LKS Osiek, Bibiczanka Bibice czy Sportowiec Modlniczka. Jest wychowankiem Wisły Sandomierz, a w latach 1976-2012 również czynny zawodnik takich klubów jak: rezerwowa drużyna Cracovii, Nadwiślan Kraków, Wanda Kraków, Grębałowianka Kraków, Podgórze Kraków, Grzegórzecki Kraków, Dąbski Kraków, Polonia Kraków, LKS Osiek. Przez lata pracy zdobył doświadczenie w pracy z dziećmi, jak i seniorami. Oprócz piłki nożnej specjalizuje się również w treningu karate.


Marcin Gagat

Edukacja
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Aktualnie posiada licencję UEFA B.

Doświadczenie
Pracę trenerską rozpoczął w 2018 w TS Węgrzce, gdzie prowadził drużyny skrzatów, żaków i młodzików. W późniejszym okresie zdobywał doświadczenie trenerskie w Akademii Mistrzów Cracovia oraz w Grębałowiance Kraków. Pracę szkoleniowca łączy z czynną grą w piłkę na poziomie klasy okręgowej oraz z pracą nauczyciela wychowania fizycznego w szkole podstawowej, gdzie prowadzi zajęcia z klasą piłkarską. Pracę w strukturach KS Kabel rozpoczął w sierpniu 2021.


Kamil Norek

Edukacja
Posiada licencję trenerską UEFA B, kurs ukończył w Katowicach w Śląskim Związku Piłki Nożnej.

Doświadczenie
Jako trener ma spore doświadczenie w prowadzeniu treningów dzieci. Na początku kariery trenerskiej pracował z żakami i orlikami w klubie Karol Wadowice, z trampkarzami w zespole Korony Skawinki oraz ze skrzatami w Akademii Diament. Odbył staże trenerskie w ekstraklasowych klubach - Wiśle Kraków oraz Podbeskidziu Bielsko-Biała. Pracę w Akademii KS Kabel rozpoczął we wrześniu 2020 roku.  


 Mateusz Kosturkiewicz

Edukacja
Jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie ukończył filologię angielską i uzyskał tytuł magistra. Posiada licencję trenerską UEFA B.

Doświadczenie
Posiada bogate doświadczenie pedagogiczne. Pracuje jako wykładowca na uczelni, nauczyciel języka angielskiego w IV Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie oraz jako lektor w szkole językowej. Swoją pracę trenerską w Akademii KS Kabel rozpoczął w 2020 roku.


Damian Szydłowski

Edukacja
Posiada licencję trenerską UEFA B.

Doświadczenie
W procesie nauczania piłki nożnej odnalazł się 6 lat temu. Prowadził drużyny żaków i orlików w klubie MOSiR Bochnia w latach 2018-2022. Równolegle pracował z bramkarzami MOSiRu oraz BKS Bochnia. Do 2021 roku łączył obowiązki trenera i zawodnika, reprezentując barwy Bocheńskiego Klubu Sportowego (wówczas IV liga). Ukończył staż w Benfice oraz brał udział w licznych konferencjach w Portugalii, dotyczących metodologii pracy z dziećmi. W strukturach Akademii KS Kabel od sierpnia 2022 roku.


Magdalena Cieślik

Edukacja
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Studia ukończyła na specjalizacji Trener personalny (I stopień) oraz Trener przygotowania fizycznego w sporcie (II stopień). Posiada licencję trenerską UEFA B.

Doświadczenie
Pierwsze doświadczenia w pracy trenerskiej zdobyła podczas stażów w Pogoni Kraków oraz w Hutniku Kraków. Następnie rozpoczęła pracę w Akademii Mistrzów Cracovia. W strukturach KS Kabel znalazła się w 2021 roku. Obecnie jest  trenerką w Akademii KS Kabel oraz SP Podgórze Kraków. Jako czynna zawodniczka występuje w II-ligowej drużynie kobiecej KS Podgórze Kraków. Jest także nauczycielem wychowania fizycznego w szkole ponadpodstawowej.


Tomasz Kotul

Edukacja
Posiada licencję trenerką UEFA Grassroots C, jest w trakcie kursu UEFA B.

Doświadczenie
Jako junior dumnie reprezentował barwy w Tuchovii Tuchów. Pierwsze trenerskie szlify zdobywał w Polonii Kraków, pracując z najmłodszymi adeptami piłki nożnej. Jednocześnie odpowiadał za trening ogólnorozwojowy swoich podopiecznych. W strukturach Akademii KS Kabel od lipca 2021 roku.

 


Patryk Masternak

Edukacja
Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie. Kurs trenerski Grassroots C organizowany przez Małopolski Związek Piłki Nożnej ukończył w 2020 roku.

Doświadczenie
Pierwszą pracę jako trener podjął w Akademii KS Kabel w 2020 i od tego czasu zdobywa doświadczenie w pracy z dziećmi w roli trenera asystenta. Oprócz pracy trenerskiej zajmuje się w klubie prowadzeniem sklepu internetowego, tworzeniem klubowych grafik na potrzeby social mediów oraz strony www.


Hubert Duplaga

Edukacja
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Posiada licencję trenerską UEFA Grassroots C, jest w trakcie kursu UEFA B.


Doświadczenie
Pracę trenerską rozpoczął w strukturach Akademii KS Kabel w grudniu 2021 roku. Jest przekonany, że pozytywna atmosfera w drużynie wpływa na wielotorowy rozwój podopiecznych. Obecnie pracuje w Akademii KS Kabel oraz w Akademii Wisły Kraków.


Kacper Chwierut

Edukacja
Obecnie studiuje na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Posiada licencję trenerską UEFA Grassroots C.


Doświadczenie
Podczas przygody z piłką dziecięcą i młodzieżową występował w takich zespołach jak Soła Oświęcim oraz Podbeskidziu Bielsko-Biała. Pierwszy zespołem w pracy trenerskim była Akademia Sportu Słomniki. Aktualnie, oprócz pracy w Akademii KS Kabel, jest trenerem asystentem w zespołach Akademii Hutnika Kraków.


Trenerzy bramkarzy

Grzegorz FundamentEdukacja
Absolwent LO Mistrzostwa Sportowego w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Sportu we Wrocławiu, którą ukończył na kierunku Zarządzanie organizacją sportową. Posiada licencję UEFA Grassroots C.

Doświadczenie 
Pierwsze bramkarskie kroki stawiał w Wieczystej Kraków. Następnie występował na poziomie IV i III ligi w zespołach Hutnika Kraków, GKS Drwinia czy Clepardii Kraków. Od 2019 roku współpracuje z Krakowską Szkołą Bramkarzy oraz Mobilną Akademią Bramkarską. Jako trener bramkarzy pracował w pierwszej drużynie BKS Bochnia na poziomie IV ligi. W klubie Okocimski Brzesko odpowiadał za pracę z bramkarzami w kategoriach od U9-U17 oraz w pierwszej drużynie (IV liga). Obowiązki koordynatora pionu szkolenia bramkarzy U10-U14 w Akademii KS Kabel przejął w 2021 roku. Obecnie występuje w pierwszej drużynie KS Kabel oraz prowadzi treningi i analizy gry bramkarzy Akademii KS Kabel.


Roland KmiecikEdukacja
Ukończył Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Trzcinicy. Posiada licencję UEFA Grassroots C.

Doświadczenie 
Pracę szkoleniowca zaczął w 2021 roku w TS Sparta Świątniki Górne, prowadząc treningi bramkarzy oraz zespoły skrzatów, żaków i orlików. W wieku 17 lat zadebiutował na poziomie IV ligi w drużynie Czarnych Jasło. Aktualnie łączy obowiązki trenera bramkarzy Akademii KS Kabel z grą dla pierwszej drużyny KS Kabel.


Trenerzy przygotowania motorycznego

Konrad Wieczorek

Edukacja
Urodzony w Dąbrowie Tarnowskiej. Absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie.

Doświadczenie
W przeszłości zawodnik Cracovii, I-ligowego Okocimskiego Brzesko a także młodzieżowy reprezentant Polski. Aktualnie trener przygotowania atletycznego (ukończył miedzy innymi NCSC1) i współwłaściciel studia treningowego Goodmoves w Krakowie, gdzie na co dzień pracuje z zawodnikami Ekstraklasy. W Kablu zajmuje się przygotowaniem motorycznym zawodników zespołu U15.


Jan Polański

Edukacja
Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku Fizjoterapia.

Doświadczenie
Zawodowo od kilku lat zajmuje się treningami personalnymi oraz prowadzeniem zajęć grupowych. Trening motoryczny i rozwój podopiecznych zawsze stoją na pierwszym miejscu. Ze sportem związany od zawsze. W Kablu pracuje z zespołami U12, U12II, U13 i U15II.

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2023 i obowiązuje do końca 2023 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/