person_outline
search
U15 (C1): Lider za mocny

U15 (C1): Lider za mocny

Trampkarze tym razem przegrali na trudnym terenie w 9. kolejce Ligi Makroregionalnej. Mecz zakończył się wynikiem 5:1 dla gospodarzy i był to wynik sprawiedliwy.

To miało być bardzo trudne starcie dla Kabla, ponieważ Wieczysta jest liderem rozgrywek i jeszcze w tej rundzie nie przegrała żadnego spotkania. Co więcej, zawodnicy z Prądnika Czerwonego mogą pochwalić się znakomitym bilansem bramkowym, który wynosi +43. Jednakże "Kablarze" walczą o każdy punkt, więc i w tym meczu nie chcieli dać za wygraną.

Kabel naprawdę dobrze wszedł w spotkanie, ponieważ już w 6. minucie spotkania Antoni Bednarek strzela gola i tym samym otwiera wynik spotkania. Nadzieje wśród gości, że uda się wywieźć choćby punkt, są duże. Niestety za niespełna 10 minut gospodarze wyrównują i od tego momentu zaczyna się dominacja lidera. Do końca pierwszej części gry zdołali zdobyć jeszcze dwie bramki i do przerwy rezultat wynosił 3:1.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. To Wieczysta w tym starciu była zespołem lepszym, który prowadzi grę i doprowadza do groźnych sytuacji. Gospodarze podwyższyli wynik kolejno w 46. i 51. minucie. Później "Kablarze" skutecznie się bronili i grali efektywnie w defensywie, za co należy ich pochwalić.

O tym spotkaniu wypowiedział się trener drużyny U15 Marcin Gagat: 

"Kolejny raz kiedy dobrze zaczynamy spotkanie, strzelając szybko bramkę. Niestety dzisiaj przeciwnik zagrał jak na lidera przystało. Było widać dużą dysproporcję pod względem motorycznym jak i technicznym. Mimo usilnych prób i dużego zaangażowania z naszej strony nie udało nam się nawiązać równej walki. Mamy nadzieję, że w następnym meczu uda nam się zagrać na jeszcze wyższym poziomie i sięgnąć po upragnione zwycięstwo."

W następnym meczu "Kablarze" zmierzą się przy Parkowej z Rabą Dobczyce. Będzie to już 10. kolejka w tej rundzie. 

KS Wieczysta Kraków 5:1 KS Kabel Kraków

Skład Kabla: Oliwier Janda [C] - Rafał Duszek, Stanisław Galas, Kyrylo Indin, Olaf Grabowski, Bruno Kiełkowski, Andrii Krupovych, Arkadiusz Pitala, Aleks Meus, Szymon Pęski, Emil Szymoniak oraz Krzysztof Fiołek, Mateusz Kozioł, Tomasz Pięta i Antoni Bednarek.

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2024 i obowiązuje do końca 2024 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/