person_outline
search
U17 (B1): Wysokie zwycięstwo Juniorów!

U17 (B1): Wysokie zwycięstwo Juniorów!

Po ostatniej wygranej 2:0 z Siemacha-Progres II Kraków, Juniorzy Młodsi w 10. kolejce ponownie odnieśli zwycięstwo. "Kablarze" zdobyli komplet punktów z Tramwajem Kraków w meczu wyjazdowym.

Podopieczni Bartłomieja Janeczka mierzyli się z ekipą, która w tej rundzie spisuje się solidnie i okupuje środek tabeli. Kabel jest wiceliderem i robi wszystko, by zakończyć sezon na 2. miejscu. Pierwszego Hutnika Kraków będzie bardzo trudno doścignąć, a rywalizacja o miano drugiego najlepszego zespołu sezonu jest zacięta.

"Kablarze" spotkanie rozpoczęli z przytupem, ponieważ już w 8. minucie wynik otworzył zawodnik gospodarzy - Bartosz Zapała. W dalszej części pierwszej połowy Kabel kontrolował spotkanie i stwarzał sobie klarowne sytuacje, sukcesywnie zdobywając bramki. Już w 20. minucie na listę strzelców wpisał się Oskar Domanus, a za parę chwil Dawid Kuroń po bardzo ładnej i składnej akcji. Na zwieńczenie pierwszej części gry w 40. minucie bramkarza gospodarzy pokonał ponownie Oskar Domanus.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Kabel był zespołem lepszym i konkretniejszym. Kontrolował całe spotkanie, mimo jednej straconej bramki. W drugiej połowie Kabel najpierw podwyższył za sprawą Błażeja Łukasiewicza, który strzelił gola zaraz po wejściu z ławki. Później "Kablarze" bramkę stracili, lecz to nie podcięło im skrzydeł i zdołali jeszcze zadać dwa konkretne ciosy. Przed końcowym gwizdkiem do bramkarza gospodarzy pokonali Szymon Forystek i Filip Zięba.

Podsumowanie okiem II trenera zespołu U17 Rolanda Kmiecika:

"Spotkanie wygraliśmy wysoko i zasłużenie. Zawodnicy podeszli bardzo poważnie i zdeterminowani do tego, by pokazać że porażka w pierwszym meczu tych drużyn to wypadek przy pracy. Widziałem zespół głodny gry i bramek, kontrolujący mecz od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego. Juniorzy pokazali jakość boiskową na wysokim poziomie. Gratuluję chłopakom postawy i zwycięstwa!"

W następnym meczu Juniorzy Młodsi zmierzą się w 11. kolejce z Bieżanowianką Kraków. Kabel jako wicelider znów będzie faworytem w tym spotkaniu.

Tramwaj Kraków 1:7 Kabel Kraków

Skład Kabla: K. Urban - M. Chromicz, O. Domanus [C], Sz. Jędrszczyk, J. Kuc, M. Kula, D. Kuroń, D. Pałka, A. Pitala, B. Zapała, F. Zieba oraz A. Mrzygłód, A. Bednarek, Sz. Forystek i B. Łukasiewicz

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2024 i obowiązuje do końca 2024 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/