person_outline
search
U13 (D1): ”Kablarze” odwrócili losy meczu!

U13 (D1): ”Kablarze” odwrócili losy meczu!

W 9. kolejce Ligi Makroregionalnej Młodzików, Kabel Kraków po bardzo emocjonującym meczu wygrał w meczu domowym ze Szkołą Futbolu Staniątki 4:3.

"Kablarze" przed tą kolejką wygrali z Wisłą II Kraków 6:1 i walczą o 1. miejsce w ligowej tabeli na koniec sezonu. Z kolei goście znajdują się tuż pod ekipą z Parkowej i depczą im po piętach. Zapowiadał się więc świetny mecz w tym bezpośrednim starciu.

Wszystko tak naprawdę rozegrało się w pierwszej połowie spotkania. Goście prowadzili do 20. minuty już 2:0. “Kablarze” jednak byli na tyle mocni mentalnie, by odwrócić losy tego meczu. Bramkę kontaktował w 23. minucie strzelił Tomasz Białek, lecz po chwili gospodarze znów musieli wyciągać piłkę z siatki. Był wynik 3:1 dla przyjezdnych.

Jednakże, ostatnie 10. minut pierwszej części gry to popis Kabla. W ciągu tego czasu strzelili trzy gole, schodząc do przerwy jako zespół zwycięski. Autorami trafień byli: Michał Marszalik, Szymon Tylek i Aleksander Jacher. Rezultat do szatni to 4:3 dla gospodarzy.

Po zmianie stron, można było zauważyć, że “Kablarze” byli skoncentrowani na tym, by nie stracić bramki i dowieźć wynik do ostatniego gwizdka sędziego. Stworzyli sobie też kilka okazji, ale żadna nie była na tyle klarowna, żeby podwyższyć prowadzenie. Wynik z pierwszej połowy się nie zmienił i Kabel zasłużenie zgarnął 3 punkty, wciąż będąc wiceliderem w obecnych rozgrywkach.

Na temat spotkania wypowiedział się trener Kamil Norek:

"Drużyna pokazała charakter. Graliśmy z wymagającym przeciwnikiem i tak też ten mecz wyglądał. W sytuacji 3-1 dla rywala potrafiliśmy odwrócić losy spotkania na 4-3 w pierwszej połowie i dowieźć ten rezultat do samego końca. Na odprawie przedmeczowej skupiliśmy się na szczegółach, które robiliśmy na ostatnich treningach. Poprawić musimy moment kreowania przy przeciwniku ustawionym nisko, oraz rozpoznawanie sytuacji w fazie nieposiadania i jak odpowiednio się zachować”.

W następnym spotkaniu “Kablarze” zmierzą się na wyjeździe z Karpatami Siepraw. 

Kabel Kraków 4:3 Szkoła Futbolu Staniątki

Skład Kabla: Michał Tomczyk - Tomasz Białek, Mikołaj Eret, Aleksander Jacher, Teodor Kotuszko, Rafał Krupa, Antoni Mrzygłód, Szymon Tylek [C], Illya Yakubov oraz Igor Szymik, Michał Malisiewicz,  Michał Marszalik i Jakub Tybuszewski.

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2024 i obowiązuje do końca 2024 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/