person_outline
search
U13II (D1): Remis z liderem!

Druga drużyna Młodzików Kabla Kraków podzieliła się punktami z Krakusem II Kraków w 10. kolejce III Ligi Okręgowej, inkasując 1 cenny punkt w meczu domowym. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

Przed spotkaniem nie było jednoznacznego faworyta, mimo że Kabel grał z liderem. Był to natomiast mecz bezpośredni na samym szczycie, ponieważ między drużynami było tylko 3 punkty różnicy. Pojedynek ten mógł zatem decydować o wielu aspektach.

W pierwszej połowie byliśmy świadkami wyrównanej gry. Oba zespoły starały się wyjść na prowadzenie, ale mecz był na tyle zamknięty, że żadnemu zespołowi się to nie udało.

Po zmianie stron otworzył się worek z bramkami. Pierwsza część należała do Kabla, ponieważ wyszedł on na prowadzenie już w 47. minucie. Autorem bramki z rzutu karnego był Giorgi Loladze. Za moment po golu samobójczym Kabel prowadził już 2:0. Niestety końcówka należała do gości, którzy zdobyli jeszcze dwie bramki i wyrównali stan rywalizacji.

O tym spotkaniu wypowiedział się trener Dorian Fijak:

"W niedzielę na stadionie przy ulicy Parkowej doszło do starcia na szczycie tabeli pomiędzy naszą drużyną, a liderem, Krakusem Nowa Huta. Oba zespoły podeszły do rywalizacji niezwykle zmotywowane, co dało się zaobserwować po dużym zaangażowaniu i twardej grze. Do przerwy żadnemu z zespołów nie udało się zdobyć bramki. Po zmianie stron nasz zespół wyszedł na prowadzenie po rzucie karnym i bramce samobójczej, jednakże Krakus nie odpuszczał i po składnej akcji trzymał z nami jednobramkowy kontakt. Końcówka spotkania była niezwykle emocjonująca, akcje przenosiły się spod jednego pod drugie pole karne. Ostatni akcent meczu należał do Krakusa, który wyrównał stan rywalizacji po mocnym uderzeniu sprzed pola karnego. Sytuacja punktowa na szczycie tabeli zachowana, nadal jesteśmy w grze o najwyższe lokaty."

Następny przeciwnik "Kablarzy" to Clepardia II Kraków, z którym podopieczni Doriana Fijaka zmierzą się przy ulicy Parkowej.

Kabel III Kraków 2:2 Krakus II Nowa Huta

Skład Kabla: Tomasz Łukasik - Wojciech Chmiel, Franciszek Maj, Patryk Podmokły, Aleksander Gronuś, Mateusz Bodek, Giorgi Loladze, Krystian Śledź [C], Miłosław Warzecha oraz Krzysztof Jacewicz, Nikodem Goch, Karol Krawiec, Aliaksei Ananevich, Ksawery Dąbrowski, Antoni Pleskacz i Filip Kałat.