person_outline
search
U15 (C1): Raba bez szans!

U15 (C1): Raba bez szans!

Trampkarze odnieśli bardzo ważne zwycięstwo w 10. kolejce Ligi Makroregionalnej. Mecz zakończył się wynikiem 5:0 dla gospodarzy i był to wynik jak najbardziej sprawiedliwy.

To miało być bardzo ważne starcie dla Kabla, ponieważ szykował się bezpośredni pojedynek z drużyną, która jest zaraz nad "Kablarzami". Co więcej, tabela jest na tyle płaska, że każdy punkt jest na wagę złota. Jak się okazało Kabel Kraków zagrał bardzo dobry mecz i zasłużenie zainkasował komplet punktów. Był to świetny zastrzyk punktowy dla podopiecznych Marcina Gagata. Był to pierwszy wygrany mecz Trampkarzy od 20 kwietnia tego roku.

Kabel naprawdę dobrze wszedł w spotkanie, ponieważ już w 7. minucie prowadził 1:0. Jak wiemy z ostatnich meczów, "Kablarze" często w tej rundzie wychodzili na prowadzenie, a później to niweczyli. Jednak nie tym razem, ponieważ gospodarze grali bardzo dobrze w obronie, a dodatkowo zdołali jeszcze zdobyć dwie bramki przed przerwą. Na 2:0 ponownie do siatki trafił Artur Mrzygłód, a autorem trzeciego gola został Błażej Łukasiewicz. Kabel zasłużenie prowadził do przerwy. 

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Podopieczni Marcina Gagata sprawnie bronili dostępu do bramki. Stanowili kolektyw i byli świetnie zorganizowani. Z przodu byli konkretni i wykorzystywali to, co udało im się wypracować. W drugiej części gry do siatki trafił Bartosz Zapała, podwyższając na 4:0 w 50. minucie, a za kwadrans wynik ustalił Bruno Kiełkowski. Kabel zasłużenie wygrał 5:0 i co może cieszyć, zagrał "na zero z tyłu", pierwszy raz od 20 kwietnia. Ostatnio drużyna z Parkowej przegrała z Rabą 2:6, więc teraz "Kablarze" zrewanżowali się ekipie z Dobczyc z nawiązką.

"Od początku meczu narzuciliśmy swoje tempo i styl gry, co przełożyło się na dużą ilość stworzonych sytuacji. Można było odczuć dużą pewność siebie naszych zawodników, pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony i zasłużyliśmy na to zwycięstwo. Jest to dobry sygnał przed kolejnymi spotkaniami i myślę, że następne mecze będą jeszcze lepsze" - skomentował po meczu trener Marcin Gagat.

W następnym meczu "Kablarze" zmierzą się na wyjeździe ze Szkołą Futbolu Staniątki. Będzie to już 11. kolejka w tej rundzie. 

Kabel Kraków 5:0 Raba Dobczyce

Skład Kabla: Karol Urban - Błażej Łukasiewicz, Stanisław Galas [C], Kyrylo Indin, Bartosz Zapała, Bruno Kiełkowski, Andrii Krupovych, Arkadiusz Pitala, Adam Pająk, Dawid Pałka, Emil Szymoniak oraz Rafał Duszek, Szymon Pęski, Artur Mrzygłód, Iwo Gaszyński i Antoni Bednarek.

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2024 i obowiązuje do końca 2024 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/