Młodzik młodszy górą nad Orłem Sidzina

Drużyna Młodzika młodszego Kabla Kraków od tego sezonu bierze udział w rozgrywkach organizowanych przez Małopolski Związek Piłki Nożnej. Podopieczni duetu trenerskiego Mateusz Soja - Sławomir Król grają w II lidze, gdzie na inaugurację pokonali na wyjeździe Orzeł Sidzina 4:3 (2:1). Bramki dla naszego zespołu zdobyli Xawery Dyląg, Oskar Lasek, Rafał Duszek oraz Mateusz Niedźwiecki.

Mecz pomiędzy tymi zespołami miał bardzo ciekawy przebieg. Już w 13. minucie prowadzenie objęli "Kablarze", a na listę strzelców jako pierwszy wpisał się Xawery Dyląg. Tuż przed przerwą Kabel podwyższył prowadzenie, gdy piłkę w ambitny sposób wślizgiem przejął Szymon Sekunda i dograł do Oskara Laska, który mimo asysty dwóch przeciwników zdołał skierować piłkę do bramki.

Druga połowa lepiej rozpoczęła się dla gospodarzy, którzy szybko, bo już w 35. minucie za sprawą Patryka Nowaka zdobyli gola kontaktowego. Jeszcze szybciej odpowiedział zespół Kabla, a konkretnie Rafał Duszek, który zdobył gola po fantastycznym prostopadłym podaniu Dyląga. Wówczas coś zacięło się w grze zespołu z ulicy Parkowej i w odstępie niespełna minuty stracili dwa gole, a hat-tricka skompletował wspomniany już Nowak. Końcówka należała już jednak do Kabla, który w 45. minucie zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, gdy piłkę do bramki po zamieszaniu w polu karnym skierował Mateusz Niedźwiecki. W ostatnim kwadransie bramki już nie padały i mecz zakończył się zwycięstwem Kabla 4:3.

Kolejne spotkanie Kabel Kraków rozegra na własnym stadionie 29 kwietnia o godz. 16:00, a przeciwnikiem będzie Borek Kraków.

Bramki dla Kabla: 1:0 Xawery Dyląg, 2:0 Oskar Lasek (asysta: Szymon Sekunda), 3:1 Rafał Duszek (asysta: Xawery Dyląg), 4:3 Mateusz Niedźwiecki
Skład Kabla: Pałka - G. Ziętarski, E. Ziętarski, Szafran, Sekunda, Lasek, Gaszyński, Knop, Duszek, Dyląg, Niedźwiecki, Jasek.