Rocznik 2011 gościł renomowanych rywali

Wymagających rywali dla swojej drużyny z rocznika 2011 zaprosił trener Hubert Grabias w miniony weekend. Na towarzyski turniej przyjechał do Krakowa Raków Częstochowa oraz GKS Katowice. Stawkę zespołów uzupełnili lokalni rywale: Hutnik Kraków oraz Sportowiec Modlniczka.

Turniej miał charakter towarzyski, więc punktacja nie była liczona, a głównym celem dla zawodników Kabla była okazja do sprawdzenia się na tle mocnych przeciwników. Cel udało się zrealizować, a rozgrywane mecze stały na wysokim poziomie. Choć, jak to często w dziecięcych meczach bywa, zespołom trudno było utrzymać równą formę przez cały turniej, czego dobitnym przykładem był świetny występ Kabelków z Rakowem, który jednak poprzedziła fatalna postawa w meczu z Gieksą. Jak po zakończonym turnieju podkreślił trener Grabias, zawodnicy Kabla z rocznika 2011 mają umiejętności, które pozwalają im rywalizować z najlepszymi, ale na tym poziomie wymagana jest większa koncentracja na zadaniach boiskowych i pełne zaangażowanie w każdym meczu. Błędy które uchodzą płazem w meczach ze słabszymi rywalami, tutaj niestety są skrupulatnie wykorzystywane przez przeciwników.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z turnieju, która dostępna jest tutaj.

Skomentuj

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Z wielką przyjemnością informujemy, iż akademia piłkarska KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w ramach Programu Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż klub spełnia wszystkie wymogi formalne i regulaminowe wymagane przez PZPN w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od sezonu 2019/20 i obowiązuje do końca 2021 roku.