Udany start sezonu tramparzy młodszych

Drużyna trampkarzy młodszych udanie zainaugurowała sezon 2021/2022. W pierwszym spotkaniu młodzi Kablarze pokonali 6:4 Krakus Swoszowice na własnym terminie, nawiązując tym samym do triumfu ich starszych kolegów w krakowskiej Klasie A.

Nasz zespół przed niedzielnym spotkaniem zmagał się z problemami kadrowymi i ostatecznie na ławce rezerwowych usiadł tylko jeden gracz. Osłabienia nie było jednak szczególnie widać na boisku, choć zespół U14 musiał kilka razy gonić wynik, na szczęście z pozytywnym skutkiem. Otwarcie wyniku nastąpiło wprawdzie już w piątej minucie meczu za sprawą gola Maksymiliana Kowalczyka, ale wkrótce przeciwnik odpowiedział i to dwukrotnie, odbierając Kablarzom prowadzenie w meczu. Sygnał do ataku dał jednak tuż przed przerwą Rafał Duszek, zdobywając gola "do szatni" i wyrównując stan rywalizacji.

Po zmianie stron Krakus Swoszowice ponownie dał o sobie znać. W odstępie trzech minut rywal zdołał dwukrotnie pokonać golkipera Kabla i różnica dzieląca obie formacje wynosiła właśnie dwa gole. Taki obrót spraw wyraźnie podrażnił podopiecznych Bartłomieja Janeczka, którzy momentalnie wzięli się do pracy i po chwili bramkę kontaktową strzelił Artur Mrzygłód. To jednak nie był ostatni moment radości tego zawodnika w niedzielne popołudnie. Zawodnik Kabla w kolejnych minutach jeszcze dwa razy wpisał się na listę strzelców, czym zapewnił Kablarzom prowadzenie. Wynik na 6:4 ustalił natomiast w 68. minucie Rafał Duszek, zdobywając w ten sposób dublet.

Bramki dla Kabla:

5' Maksymilian Kowalczyk 1:0
40' Rafał Duszek 2:2
50' Artur Mrzygłód 3:4
62' Artur Mrzygłód 4:4
64' Artur Mrzygłód 5:4
68' Rafał Duszek 6:4

Skład Kabla: Filip Zięba, Aleksander Stelmach, Maksymilian Kowalczyk, Oscar Domanus, Adrian Bosak, Rafał Duszek, Michał Bizoń, Przemysław Pacuła, Tomasz Wolski, Rafał Oczkowicz, Artur Mrzygłód; grał także: Xawery Dyląg; trener: Bartłomiej Janeczek