Młodzik pokonuje Kolejarz-Prokocim

Po bardzo dobrym występie drużyna Młodzika (D1) w zaległym meczu 1. kolejki pokonała na wyjeździe ekipę Kolejarza-Prokocim Kraków 4:0 (1:0).

Długo kazali nam czekać na swoje trafienia zawodnicy Kabla, którzy pierwszą bramkę zdobyli na minutę przed przerwą, a piłkę do siatki skierował Szymon Pęski. Był to dobry sygnał i jak najbardziej zasłużony gol na który cały zespół pracował przez 30 minut pierwszej odsłony meczu. Po zmianie stron młodzi "Kablarze" nie kazali nam czekać długo na kolejne trafienie, bo w 36. minucie meczu wynik podwyższył Edmund Ziętarski, który przy współpracy całego zespołu wykorzystał wysoko założony pressing. Dwie minuty później Kabel prowadził już trzema trafieniami, gdy po prostopadłym podaniu od Xawerego Dyląga w sytuacji sam na sam z golkiperem rywali znalazł się Iwo Gaszyński i wykorzystał ją z zimną krwią. Wynik ustalił na niespełna kwadrans przed końcem meczu Olaf Grabowski, który najlepiej znalazł się w zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym i mimo ofiarnej interwencji bramkarza Kolejarza zdołał skierować futbolówkę do bramki.

Kolejne spotkanie Kabel zagra już w najbliższą niedzielę 19 sierpnia o godz. 9:00, a w meczu wyjazdowym rywalem będzie Krakus Swoszowice.

Bramki dla Kabla:

30' Szymon Pęski
36' Edmund Ziętarski
38' Iwo Gaszyński
46' Olaf Grabowski

Skład Kabla: Mikołaj Jasek - Olaf Grabowski, Karol Urban, Iwo Gaszyński, Alan Duszek, Przemysław Pacuła, Jakub Macuga, Dawid Pałka, Szymon Sekunda; w składzie również: Edmund Ziętarski, Gustaw Ziętarski, Krzysztof Fiołek, Szymon Pęski, Xawery Dyląg; trener Adrian Pater