Skromna wygrana młodzika starszego

Czasem nie trzeba być przesadnie skutecznym, by zgarnąć pełną pulę. Przekonała się o tym nasza drużyna młodzika starszego, która po bramce Przemysława Pacuły wygrała z Krakusem Swoszowice 1:0. Dla młodych Kablarzy było to trzecie zwycięstwo w sezonie ligowym.

Obie drużyny postawiły tego dnia wysoko poprzeczkę, zwłaszcza jeśli chodzi o rozbijanie ataków przeciwnych drużyn. Z przebiegu pierwszych kilkunastu minut meczu nie dało się wyciągnąć jednoznacznych wniosków. Kablarze starali się grać zachowawczo, choć nie zmienia to faktu, że jeszcze w początkowej fazie meczu mogli wyjść na prowadzenie. Ostatecznie ta sztuka nie udała się do przerwy i zawodnicy Krakusa i Kabla udawali się na krótki odpoczynek przy stanie 0:0.

Niedługo po zmianie stron nasza drużyna zebrała się do ataku i tym razem był to atak skuteczny. W 31. minucie piłkę do siatki skierował Przemysław Pacuła, który jak rasowy snajper zachował się w polu karnym rywali po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Praca całego zespołu nie poszła na marne, bo Kabel wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca spotkania. Po drodze podopieczni Adriana Patera mogli podwyższyć wynik, ale futbolówka tylko obiła poprzeczkę. Rywal także miał swoje szanse i to nawet w samej końcówce. Kablarze potrafili jednak wyjść z opresji obronną ręką i ostatecznie trzy ligowe punkty mogli zabrać ze sobą.

Kolejny pojedynek młodzicy starsi rozegrają już w najbliższą sobotę przy Parkowej. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie SP Borek Kraków.

Bramki dla Kabla:
31' Przemysław Pacuła 0:1

Skład Kabla: Mikołaj Jasek, Dawid Pałka, Xawery Dyląg, Przemysław Pacuła, Gustaw Ziętarski, Iwo Gaszyński, Jakub Macuga, Bruno Kiełkowski, Karol Urban; w składzie również: Edmund Ziętarski, Alan Duszek, Dominik Szafran, Szymon Pęski; trener: Adrian Pater

Skomentuj

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Z wielką przyjemnością informujemy, iż akademia piłkarska KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w ramach Programu Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż klub spełnia wszystkie wymogi formalne i regulaminowe wymagane przez PZPN w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od sezonu 2019/20 i obowiązuje do końca 2021 roku.