Udana rehabilitacja młodzika starszego

Zawodnicy młodzika starszego Kabla Kraków pokazali sportową złość. Po nieudanym spotkaniu tydzień wcześniej, w miniony weekend nasza drużyna sięgnęła już po komplet ligowych punktów, pokonując Kolejarz Prokocim 2:0.

Podopieczni Adriana Patera w poprzednim meczu ligowym ulegli na własnym terenie SP Borek Kraków 1:5, dlatego też w trakcie sobotniego meczu mieli coś do udowodnienia sobie samym. Szybko okazało się, że młodzi Kablarze wyrzucili z głowy to niepowodzenie i grali na poziomie, do którego przyzwyczaili nas w pozostałych grach. Nic zatem dziwnego, że po zaledwie 10 minutach gry oglądaliśmy otwarcie wyniku. Wówczas piłkę do bramki skierował Jakub Macuga i Kabel wyszedł na prowadzenie. Do przerwy więcej goli już nie padło, choć zarówno jedni, jak i drudzy mieli swoje szanse. Więcej z gry mieli jednak gospodarze, lecz albo brakowało skuteczności, albo na drodze stawał golkiper rywali. Najważniejsze było natomiast, by nie stracić bramki i cel ten Kablarze realizowali bardzo skrupulatnie. Mecz skończyli oni "na zero z tyłu", a sami powiększyli rozmiary wygranej w 58. minucie, kiedy drugiego gola dla Kabla strzelił Rafał Duszek, pieczętując zwycięstwo swojej drużyny.

Kolejne spotkanie drużyna U13 zagra 10 października z Tramwajem Kraków.