Seria młodzika młodszego trwa w najlepsze

Młodzicy młodzi idą jak burza przez ligowe rozgrywki. Zespół U12 wygrał przed kilkoma dniami kolejne spotkanie i nadal pozostaje niepokonany w swojej grupie.

Podopieczni trenera Marcina Gagata prezentują bardzo wysoką formę od początku sezonu. Do tej pory tylko raz stracili punkty, remisując z Clepardią Kraków. Poza tym młodzi Kablarze wygrywają mecz za meczem i nie inaczej było w ostatnią niedzielę. Zawodnicy w niebieskich koszulkach dość szybko wyszli na prowadzenie, bo w 6. minucie piłkę do siatki wpakował Mateusz Błaszczyk. Gol już w tej fazie spotkania zdecydowanie ustawił grę i ułatwił zadanie naszej drużynie. Mimo przewagi i kilku okazji wynik do przerwy nie uległ jednak zmianie. Dopiero po zmianie stron Kablarze ponownie ruszyli do ataku. W 33. minucie bramkarza gospodarzy pokonał Rafał Duszek, a w ostatnich fragmentach spotkaniu drużyna gości podwyższyła rozmiary wygranej - bramki strzelali kolejno Tomasz Pięta oraz Szymon Sekunda.

Z 16 punktami na koncie Kabel zajmuje drugą pozycję w tabeli, ale liderująca Prądniczanka rozegrała o jeden mecz więcej. Kolejna ligowa potyczka zespołu U12 zaplanowana jest na niedzielę, kiedy to na Parkową przyjedzie Zwierzyniecki KS.

Bramki dla Kabla:

6' Mateusz Błaszczyk
33' Rafał Duszek
54' Tomasz Pięta
55' Szymon Sekunda

Skład Kabla:
Szymon Sekunda, Mateusz Niedźwiecki, Oskar Lasek, Emil Szymoniak, Tomasz Pięta, Szymon Leśniak, Olaf Grabowski, Mateusz Błaszczyk, Stanisław Galas; w składzie też: Rafał Duszek, Antoni Śliwa; trener: Marcin Gagat

Skomentuj

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Z wielką przyjemnością informujemy, iż akademia piłkarska KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w ramach Programu Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż klub spełnia wszystkie wymogi formalne i regulaminowe wymagane przez PZPN w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od sezonu 2019/20 i obowiązuje do końca 2021 roku.