person_outline
search
Porażka młodzika starszego z Wieczystą

Porażka młodzika starszego z Wieczystą

W rozegranym w ubiegłą niedzielę meczu młodzików starszych Kabel Kraków przegrał na własnym boisku z Wieczystą Kraków 0:3.

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla przyjezdnych, którzy już w 9. minucie objęli prowadzenie. Bramka padła po kombinacyjnym rozegraniu rzutu rożnego i wycofaniu piłki przed pole karne, tam był Filip Bryksy, który mocnym strzałem otworzył wynik. "Kablarze" mogli błyskawicznie odpowiedzieć trafieniem, jednak strzał pod poprzeczkę fantastycznie obronił golkiper Wieczystej, który, nie ma co ukrywać, był w tym meczu mocnym punktem gości. Nasz bramkarz Mikołaj Jasek również miał kilka okazji żeby pokazać swoje umiejętności, bo chwilę później golkiper Kabla w znakomity sposób obronił rzut karny. Wieczysta dopięła swego jednak tuż przed przerwą, gdy po akcji prawym skrzydłem i dośrodkowaniu w pole karne udało im się podwyższyć prowadzenie.

Po zmianie stron mecz był wyrównany, jednak więcej okazji miała Wieczysta, która jednak długo nie mogła strzelić kolejnej bramki, ponieważ nasi zawodnicy bardzo dobrze spisywali się w defensywie. Ustalić wynik na 3:0 udało im się ustalić dopiero w ostatniej minucie meczu. Zaraz po strzelonej przez przyjezdnych trzeciej bramce sędzia zakończył zawody.

W najbliższym meczu Kabel ponownie na własnym boisku w sobotę 23 października o godz. 11:45 zagra z Krakusem Swoszowice.

Skład Kabla: Mikołaj Jasek - Alan Duszek, Dominik Szafran, Przemysław Pacuła, Gustaw Ziętarski, Bartosz Zapała, Iwo Gaszyński, Jakub Macuga, Bruno Kiełkowski; w składzie również: Edmund Ziętarski, Xawery Dyląg, Szymon Pęski; trener: Adrian Pater

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2023 i obowiązuje do końca 2023 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/