person_outline
search
Rocznik 2010 otwiera sezon wygraną w Krzeszowicach

Rocznik 2010 otwiera sezon wygraną w Krzeszowicach

Dryżyna U13 Kabla Kraków rozpoczęła sezon zmagań ligowych nietypowo, bo w poniedziałek. Rywalem był Świt Krzeszowice w ramach rozgrywek II Ligi Okręgowej Młodzika Starszego. Spotkanie odbyło się na stadionie w Krzeszowicach.

Drużyna Kabla od samego początku spotkania uzyskała wyraźną przewagę i zepchnęła gospodarzy do głębokiej defensywy. Cierpliwie rozgrywana piłka wędrowała od jednego gracza do drugiego, a gracze Świtu mieli trudność z odebraniem piłki dobrze dysponowanym zawodnikom Kabla. Duży udział w posiadaniu piłki szybko przełożył się na sytuacje bramkowe dla gości jednak pokonanie rosłego bramkarza Świtu nie przychodziło łatwo. Albo dobrze interweniował bramkarz, albo brakowało precyzji. Zadania nie ułatwiał fakt, że gracze Świtu zepchnięci do defensywy niemal całą drużyną bronili swojego pola karnego i Kablarze mieli problem, żeby znaleźć lukę przez którą udałoby się wcisnąć piłkę do siatki.

Pierwszego gola udało się zdobyć w 12 minucie spotkania kiedy trochę wolnej przestrzeni na lewym skrzydle wykorzystał Rafał Duszek i przeprowadził indywidualną akcję zakończoną celnym strzałem. Drugi gol dla gości padł w 20 minucie spotkania. Po rozegraniu rzutu rożnego, ewidentnie faulowany w polu karnym był Rafał Duszek i zawodnicy obu drużyn stanęli w oczekiwaniu na gwizdek sędziego. Gdy okazało się, że sędzia nie ma zamiaru go użyć, najszybciej zareagował sam poszkodowany, który niemal leżąc trącił futbolówkę w kierunku kolegi z zespołu, a Stanisław Galas celnym strzałem podwyższył prowadzenie.

Początek drugiej połowy nie zwiastował zmian w przebiegu meczu. W 34 minucie meczu kolejną akcję lewym skrzydłem przeprowadził Rafał Duszek, dośrodkował w pole karne do niepilnowanego Galasa, a ten pod presją wychodzącego bramkarza odegrał piłkę do wbiegającego prawą stroną Oskara Laska, który z ostrego kąta umieścił piłkę w bramce pomiędzy interweniującym obrońcą i wracającym na posterunek bramkarzem. Trzy minuty później doczekaliśmy się rzutu karnego, który został odgwizdany za zagranie ręką w polu karnym. Pechowym egzekutorem okazał się Oskar Lasek, którego mocny strzał trafił w poprzeczkę. Następnie mieliśmy festiwal niewykorzystanych sytuacji bramkowych. Zdecydowanie więcej po stronie Kabla, ale gospodarzom w tym fragmencie spotkania też udało się stworzyć dwie dogodne do zdobycia gola sytuacje.

Wynik spotkania nie uległ już zmianie. Pewna wygrana Kabla stała się faktem, choć wynik z przebiegu gry i liczby stworzonych sytuacji powinien być zdecydowanie wyższy. Oprócz skuteczności do poprawy też umiejętność wykorzystywania całej przestrzeni boiska, żeby rozciągnąć skomasowaną obronę przeciwnika.

Świt Krzeszowice 0:3 Kabel Kraków

Skład Kabla: Mateusz Błaszczyk - Olaf Grabowski, Kyrylo Indin, Szymon Sekunda, Emil Szymoniak (kapitan), Szymon Leśniak, Oskar Lasek, Rafał Duszek, Stanisław Galas oraz Mateusz Niedźwiecki, Antoni Śliwa i Leon Wojciechowski.

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2024 i obowiązuje do końca 2024 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/