Udany rewanż młodzików z Victorią

Zespół U13 Kabla Kraków złożony z zawodników urodzonych w 2010 roku udanie zrewanżował się drużynie Victorii za porażkę starszych kolegów w minionym sezonie rozgrywkowym tym samym odnosząc drugie zwycięstwo w rozpoczętym niedawno sezonie ligowym.

W minionym sezonie rozgrywkowym, starsi koledzy z rocznika 2009 w rozgrywkach ligowych ponieśli tylko jedną porażkę. Była to jednak porażka wysoka (1-10) i do tego jak się okazało na koniec sezonu fatalna w skutkach, gdyż kosztowała ówczesną drużynę młodzików starszych mistrzostwo III Ligi Okręgowej. Wtedy mistrzem została drużyna Victorii Kraków, z którą w kolejnym sezonie przyszło się zmierzyć zawodnikom rocznika 2010 już na poziomie II Ligi Okręgowej. Rewanż udał się w pełni, gdyż tym razem to Kabel był górą i to w rozmiarach nawet wyższych niż w meczu ubiegłego sezonu.

O tym że graczy z Kobierzyna czeka tego dnia ciężka przeprawa, widzowie spotkania zorientowali się już po 45 sekundach od rozpoczęcia gry, gdy dośrodkowanie Oskara Laska na pierwszego gola zamienił Stanisław Galas. W kolejnych minutach przewaga gospodarzy nie malała, a goście mieli trudności z zawiązaniem składnych akcji i właściwie ograniczali się do obrony. Kabel miał wyraźną przewagę w wyszkoleniu technicznym, a także pod względem organizacji gry. Jeszcze przed przerwą bramkarz gości kapitulował 5 razy, a na szczególną uwagę zasługują dwa trafienia debiutującego w Kablu Adama Pająka pozyskanego przed sezonem z Jadwigi Kraków. Zwłaszcza drugi gol zdobyty ładnym uderzeniem z woleja przypadł do gustu zgromadzonej widowni.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, mimo że trener Gagat dokonał kilku roszad w składzie Kablarzy wystawiając przykładowo obrońców w ataku. Okazję wykorzystali Kyrylo Indin i Olaf Grabowski, którzy zdobyli swoje gole w końcówce spotkania, ustalając wynik spotkania na 11 - 0. Szkoda, że tak okazałego wyniku nie obejrzał wyznaczony sędzia zawodów, który na meczu się nie pojawił i tym samym spotkanie sędziować musieli trenerzy.

Kabel Kraków 11:0 Victoria Kraków

Skład Kabla: Mateusz Błaszczyk - Olaf Grabowski, Kyrylo Indin, Szymon Sekunda, Emil Szymoniak (kapitan), Szymon Leśniak, Oskar Lasek, Rafał Duszek, Stanisław Galas oraz Mateusz Niedźwiecki, Adam Pająk, Patryk Podmokły i Leon Wojciechowski.