Rocznik 2011 kontynuuje strzeleckie popisy

Zespół U12 rozegrał drugie spotkanie ligowe w sezonie. Podobnie jak w pierwszej kolejce rywalem była trzecia drużyna przeciwników, tym razem Krakusa Nowa Huta. I choć była to drużyna złożona z zawodników o rok starszych to był to mecz do jednej bramki, bramki Krakusa.

Pierwsze minuty spotkania nie zapowiadały tak jednostronnego przebiegu dalszej części meczu. Kabel zaczął dość nerwowo i nie potrafił wykorzystać przewagi technicznej nad drużyną Krakusa. W tym fragmencie meczu gra toczyła się w środku boiska, a Krakus był w stanie przeprowadzić kilka akcji ofensywnych, o co w dalszej części meczu nie było już tak prosto. Kłopoty dla gospodarzy rozpoczęły się w 8 minucie gdy najpierw Tomasz Białek, a chwilę później Michał Marszalik zdobyli dwa szybkie gole. Uzyskane prowadzenie uspokoiło nieco poczynania drużyny Kabla. Piłka była rozgrywana cierpliwie, a zawodnicy w miarę rosnącej pewności siebie pozwalali sobie na coraz bardziej zuchwałe próby dryblingów.

W ostatnich 10 minutach pierwszej połowy Krakus opadł już sił, zarówno fizycznych jak i mentalnych i Kabel dość łatwo zdobył 4 kolejne gole. Przy każdym z goli scenariusz był dość podobny: oblężenie bramki, poszukiwanie dziury w skomasowanej obronie przeciwnika, trochę popisów technicznych, ewentualnie błąd przeciwnika.

Na drugą połowę spotkania Krakus wyszedł nieco bardziej zmobilizowany i podobnie jak na początku pierwszej połowy przez kilka pierwszych minut był w stanie uniknąć utraty kolejnych goli. W tym fragmencie spotkania uwidoczniły się też oznaki frustracji u co ambitniejszych zawodników gospodarzy, którzy w kilku indywidualnych pojedynkach pozwolili sobie na zbyt wiele agresji, choć trzeba przyznać, że lubujący się w dryblingach gracze Kabla może zbyt często przedkładali indywidualne popisy nad grę zespołową. Ostatecznie w drugiej połowie Kabel też zdobył 6 goli i finalnie zakończył spotkanie z dorobkiem tuzina bramek, choć arbiter spotkania znalazł w protokole jeszcze miejsce na wpisanie 13 gola. Być może finalnie uznana została bramka przy której pierwotnie odgwizdany został spalony... Tak czy inaczej Kabel księguje kolejne trzy punkty w ligowej tabel i umacnia się na pozycji lidera wyczekując bardziej wymagających przeciwników.

Krakus III Kraków 0:13 Kabel II Kraków

Skład Kabla: Michał Tomczyk - Szymon Tylek (kapitan), Teodor Kotuszko, Michał Marszalik, Jakub Tybuszewski, Aleksander Jacher, Michał Malisiewicz, Antoni Mrzygłód, Tomasz Białek oraz Igor Szymik, Bartosz Wójcik, Franciszek Jeż, Jan Baran, Larry Njako i Nikodem Goch.

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/