person_outline
search
Udany debiut ligowy młodzików młodszych

Udany debiut ligowy młodzików młodszych

W pierwszy ligowy weekend września oficjalny debiut ligowy zanotowała drużyna U12 II w ramach rozgrywek w kategorii wiekowej młodzika młodszego (zawodnicy urodzeni w roku 2011). Przeciwnikiem była drużyna Pogoni Kraków, a mecz odbywał się na stadionie Pogoni przy ul. Baczyńskiego.

Jak na pierwszy mecz ligowy trzeba przyznać, że drużyna Kabla zaprezentowała się dość korzystnie biorąc też pod uwagę, że są to pierwsze tygodnie, w których zawodnicy uczą się gry w formacie 9 na 9. Widać było niezłą organizację drużyny na co wpływ z pewnością miała praca wykonana pod wodzą trenera Kosturkiewicza na obozie w Zatorze. I choć mecz z Pogonią był dość wyrównany, a poziom wyszkolenia indywidualnego zawodników zbliżony, to właśnie lepsza organizacja drużyny finalnie zdecydowała o dwubramkowej wygranej gości.

Pierwszy premierowy gol padł w 13 minucie w efekcie skutecznego pressingu na połowie przeciwnika. Odebrana na skrzydle piłka trafiła do niepilnowanego Tomasza Marszalika, który mając dużo czasu i miejsca nie miał problemów z pokonaniem bramkarza Pogoni. Gdy trzy minuty później padł kolejny gol dla Kabla autorstwa kapitana Krystiana Śledzia, wydawało się, że spotkanie z Pogonią będzie dla Kablarzy łatwą przeprawą. Jednak dwubramkowe prowadzenie najwyraźniej uśpiło czujność graczy z Parkowej, którzy oddali inicjatywę gospodarzom. W jej efekcie gra przeniosła się pod bramkę stojącego w bramce Kabla Łukasika, a gospodarze stwarzali zagrożenie po seryjnie wykonywanych rzutach rożnych. Najpierw po jednym z kornerów piłka trafiła w słupek, chwilę później przeleciała nad poprzeczką, by wreszcie wylądować w bramce Kabla. Na tym zakończyło się strzelanie w pierwszej połowie.

Raptem 5 minut po rozpoczęciu drugiej połowy gospodarze wykonywali kolejny rzut rożny i kolejny raz zamienili go na gola. Tor lotu piłki uderzonej sprzed pola karnego sprytnie zmienił znajdujący się na pozycji spalonej gracz Pogoni i mieliśmy remis. Gdy dosłownie 3 minuty później daleki wykop bramkarza gości na tzw. lagę minął zbyt wysoko wysuniętych obrońców Kabla i pozwolił napastnikowi Pogoni zdobyć gola na 3 - 2 w sytuacji sam na sam, wydawało się, że spełni się powiedzenie, że 2 - 0 to niebezpieczny wynik...

Tymczasem gracze Kabla zupełnie nie przejęli się utratą dwubramkowego prowadzenia. Dalej starali się budować akcje w swoim stylu i przyszły tego efekty. Najpierw fantastyczny rajd po linii bocznej przeprowadził Tomasz Marszalik, który przemierzył z piłką dystans niemal od wysokości własnego pola karnego do linii końcowej, po drodze zaliczając wślizg, a na końcu dogrywając piłkę w pole karne gdzie Małgorzata Kruczek umieściła piłkę w bramce. Dwie minuty później swojego drugiego gola w meczu zdobył po ładnym dryblingu Krystian Śledź, a ostatni cios zadał Miłosław Warzecha efektownym uderzeniem z dystansu ustalając wynik spotkania na 5 -3 dla Kabla. Tym samym drużyna U12 II zaliczyła udaną ligową inaugurację.

Pogoń Kraków 3:5 Kabel Kraków

Skład Kabla: Tomasz Łukasik - Jan Buksiński, Krystian Śledź (kapitan), Ksawery Dąbrowski, Małgorzata Kruczek, Miłosław Warzecha, Patryk Musiał, Rafał Krupa, Tomasz Marszalik oraz Mateusz Bodek, Piotr Charczyński, Mikołaj Eret i Filip Kałat.

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2023 i obowiązuje do końca 2023 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/