person_outline
search
Trudne początki trampkarza młodszego

Trudne początki trampkarza młodszego

W bieżącym sezonie drużyna U15 rywalizuje w dwóch ligach w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii trampkarza starszego grają zawodnicy z rocznika 2008 wspierani przez rocznik 2009, natomiast w lidze trampkarza młodszego występują zawodnicy tylko urodzeni w 2009. Tak się złożyło, że oba zainaugurowały sezon tego samego dnia i oba mierzyły się z zespołami reprezentującymi Radziszowiankę Radziszów. O ile starsi koledzy mogą być zadowoleni z pierwszego meczu, o tyle młodsi mieli trudne wejście w sezon.

Rocznik 2009 Radziszowianki występował w minionym sezonie w kategorii młodzików na poziomie Ligi Okręgowej i od początku spotkania było widać ich większe doświadczenie, a także przewagę w kulturze gry, organizacji i wypracowanych mechanizmach. Kabel może nie ustępował wyszkoleniem indywidualnym poszczególnych zawodników, ale jako zespół nie prezentował równie wysokiego poziomu. Wyjątek stanowił Mariusz Marcisz - super snajper z Radziszowa, który okazał się królem polowania.

Pierwsza bramka spotkania padła jednak bez jego udziału, w pole karne dynamicznie wbiegł Wawrzyniec Pachel i płaskim strzałem w długi róg dał gościom prowadzenie. Pozostałe dwa gole dla Radziszowianki zdobył już Marcisz, obie bliźniaczo podobne. Przejęta piłka w okolicy środka boiska dynamiczny start, po którym obrońcy Kabla mieli już stratę kilku metrów, wyjście sam na sam z bramkarzem i pewne zakończenie akcji golem.

Na początku drugiej połowy Kabel stworzył zagrożenie po rzucie wolnym, ale strzał Kiełkowskiego nad poprzeczką przeniósł golkiper gości. Później miał miejsce serial kolejnych ataków Marcisza, który trzykrotnie wychodził sam na sam z bramkarzem, niemal za każdym razem w podobnych okolicznościach. Obrońcy Kabla nie byli w stanie zatrzymać szybkiego napastnika Radziszowianki. Raz udała się ta sztuka Mikołajowi Jaskowi, który w przerwie zastąpił między słupkami Oliwiera Jandę, w pozostałych dwóch sytuacjach akcje kończyły się golami. Kolejne trafienie Radziszowianka dołożyła po rzucie rożnym, a festiwal strzelecki zakończył Marcisz strzelając piątego gola tego dnia i ustalając wynik na 7-0 dla gości.

Kabel Kraków 0:7 Radziszowianka Radziszów

Skład Kabla: Oliwier Janda - Xawery Dyląg, Krzysztof Fiołek, Iwo Gaszyński, Bruno Kiełkowski, Jakub Macuga, Szymon Pęski, Dominik Szafran, Bartosz Zapała (kapitan), Edmund Ziętarski, Gustaw Ziętarski oraz Mikołaj Jasek, Alan Duszek, Błażej Łukasiewicz, Przemysław Pacuła.

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2024 i obowiązuje do końca 2024 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/