person_outline
search
Zespół U12 kontynuuje imponującą serię w Swoszowicach

Zespół U12 kontynuuje imponującą serię w Swoszowicach

Wciąż nie ma mocnych na drużynę U12, która rywalizuje w III Lidze Okręgowej Młodzika Starszego. W rozgrywanej w środku tygodnia 4 kolejce spotkań, Kabel odniósł czwartą kolejną wygraną, kolejny raz w imponujących rozmiarach. Tym razem rywalem był drugi zespół Krakusa Swoszowice.

Mecz wyjazdowy w środku tygodnia to zawsze wyzwanie logistyczne dla zawodników i rodziców. Często w takich sytuacjach ciężko o optymalny skład i należytą koncentrację gdy na mecz trzeba pędzić prosto ze szkolnych lekcji. Drużyna U12 poradziła sobie jednak z tymi wyzwaniami i dotarła do Swoszowic na czas. Nie było też problemów z koncentracją i już w 6 minucie Michał Marszalik wykorzystał błąd przy wznowieniu gry przez bramkarza gości i skierował wypuszczoną przez niego piłkę do bramki. Szybko zdobyte prowadzenie i wyraźna przewaga graczy Kabla spowodowała, że gospodarze cofnęli się do głębokiej defensywy, a Kabel kolejny raz w tym sezonie musiał szukać sposobów by skomasowaną obronę gości pokonać. Zadania nie ułatwiał fakt, że bramkarz gospodarzy dysponował imponującymi jak na tę kategorię wiekową warunkami fizycznymi, niemal sięgając głową poprzeczki juniorskiej bramki. Pomimo imponującego wzrostu, w pierwszej połowie jeszcze dwukrotnie skapitulował po strzałach Aleksandra Jachera i Larrego Njako.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Gracze Kabla dalej dążyli do podreperowania indywidualnych statystyk, na czym cierpiała gra zespołowa i realizowanie nakreślonych przez trenera Norka założeń taktycznych. Brakowało cierpliwości w rozegraniu piłki, rozciągnięcia gry i wykorzystania całej przestrzeni boiska. Pomimo tych niedoskonałości w grze, przewaga umiejętności indywidualnych była na tyle duża, że Kabel zdobył jeszcze sześć kolejnych goli i zakończył mecz wysokim zwycięstwem. Mecz z hattrickami zakończyli Michał Marszalik oraz Aleksander Jacher, dublet przypadł w udziale Jukubowi Tybuszewskiemu, natomiast Larry Njako zdobył jednego gola.

W kolejnej kolejce spotkań Kabel spotka się z drużyną Wilgi Kraków i można się spodziewać, że po raz pierwszy w sezonie gracze trenera Norka będą mieli trudną przeprawę.

Krakus II Swoszowice 0:9 Kabel II Kraków

Skład Kabla: Michał Tomczyk - Jan Baran, Nikodem Goch, Michał Malisiewicz, Michał Marszalik, Larry Njako, Jakub Tybuszewski, Szymon Tylek (kapitan), Bartosz Wójcik oraz Igor Szymik, Aleksander Jacher i Franciszek Jeż.

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2023 i obowiązuje do końca 2023 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/