person_outline
search
U15 przywozi 3 punkty z Krzeszowic

Drugi mecz ligowy w ramach rozgrywek II Ligi Okręgowej przyszło trampkarzom rozegrać w Krzeszowicach. Logistyki nie ułatwiał fakt, że na najdalszy wyjazd sezonu drużyna musiała udać się w piątek, gdyż taki termin spotkania wyznaczył Świt będący gospodarzem meczu.

Rzut oka na dotychczasowe wyniki obu drużyn wystarczył, by uznać Kabel za faworyta tego spotkania. W pierwszym meczu Kabel pokonał Radziszowiankę, która to wyraźnie pokonała Świt. Stara prawda futbolu mówi jednak, że mecz meczowi nie równy. Cóż, nie tym razem... Już pierwsza akcja meczu dała gościom prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Oskar Domanus. W 8 minucie po rzucie rożnym obrońca próbując wybić piłkę z pola karnego zrobił to tak niefortunnie, że nabił zawodnika Kabla i piłka wylądowała w siatce po raz drugi. Przewaga Kabla na boisku była wyraźna i potwierdzała przedmeczowe kalkulacje. Do końca pierwszej połowy goście jeszcze cztery razy znaleźli drogę do bramki Świtu, który zdołał odpowiedzieć właściwie jednym groźnym kontratakiem, po którym strzał wprost w bramkarza wyłapał Karol Urban.

W przerwie meczu nad Krzeszowicami przeszła ulewa, która zamieniła mecz w kąpiel, ale obraz gry nie uległ znaczącej zmianie, pomimo że na boisku więcej czasu dostali zawodnicy rezerwowi. Drugą połowę Kabel zakończył z kolejnymi pięcioma trafieniami i ostatecznie sędzia wpisał do protokołu wynik 11-0. Królem polowania Oskar Domanus, zdobywca czterech goli. Kabel potwierdził w tym spotkaniu, że będzie drużyną z czołówki, natomiast Świt czeka walka o utrzymanie.

Świt Krzeszowice 0:11 Kabel Kraków

Skład Kabla: Karol Urban - Mateusz Chromicz, Oskar Domanus (kapitan), Iwo Gaszyński, Maksymilian Kowalczyk, Błażej Łukasiewicz, Artur Mrzygłód, Rafał Oczkowicz, Dawid Pałka, Aleksander Stelmach, Filip Zięba oraz Mikołaj Kolasa, Marcel Gajos, Eryk Koźmik i Tomasz Wolski.