person_outline
search
Była wygrana, była porażka - teraz remis U12 II

Trzecie kolejka rozgrywek ligowych w kategorii młodzika młodszego przyniosła trzeci typ rozstrzygnięcia dla drużyny U12 II. Po wygranej z Pogonią i porażce z Błękitnymi, mecz z Jadwigą zakończył się remisem, który z przebiegu gry był sprawiedliwym wynikiem.

Lepiej spotkanie rozpoczęli zawodnicy grającego u siebie Kabla, którzy wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Najpierw Tomasz Marszalik dobił mocnym strzałem odbite przez bramkarza dośrodkowanie Krystiana Śledzia, a kilka minut później, ponownie po akcji prawą stroną boiska Krystiana Śledzia, ładnym mierzonym uderzeniem popisał się Aleksander Gronuś. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Po przerwie, Jadwiga dokonała korekty w swoim składzie. Grający dotychczas w bramce Ksawery Herman przeszedł do ataku i ta zmiana okazała się kluczowa dla dalszego przebiegu spotkania. Dosłownie 25 sekund po wznowieniu gry, nowomianowany napastnik gości odebrał piłkę na skrzydle i dośrodkował ją w pole karne gdzie strzałem po ziemi tuż koło słupka do siatki posłał ją posłał Szymon Paryła. Niespełna 60 sekund później było już 2-2. Tym razem sam Herman wykończył kolejną akcję gości. Piorunujący początek drugiej części gry w wykonaniu Jadwigi!

Kabel na otrząśnięcie się z tak szybkiej utraty prowadzenia potrzebował 3 minuty. Dokładnie po takim czasie zawodnicy z Kabla ładnie rozegrali piłkę przed polem karnym, silny strzał Ksawerego Dąbrowskiego sparował bramkarz Jadwigi, ale wobec dobitki Aleksandra Gronusia był już bezrady i Kabel znów prowadził. Na nieszczęście gospodarczy, prowadzenia nie udało się utrzymać do końca spotkania. Na kilka minut przed zakończeniem gry ponownie dał się we znaki Ksawery Herman, który zaliczając drugą tego dnia asystę, tym razem przy golu Igora Hardyna, miał udział przy wszystkich golach Jadwigi.

Kabel Kraków 3:3 Jadwiga Kraków

Skład Kabla: Tomasz Łukasik - Ksawery Dąbrowski, Aleksander Gronuś, Małgorzata Kruczek, Rafał Krupa, Tomasz Marszalik, Patryk Musiał, Krystian Śledź (kapitan), Miłosław Warzecha oraz Mateusz Bodek, Jan Buksiński, Mikołaj Eret, Krzysztof Kowalski, Witold Pietrzyk.