person_outline
search
U13 pokonuje Cracovię

U13 pokonuje Cracovię

Wyjątkowego pecha do arbitrów mają w tym sezonie zawodnicy drużyny U13. I nawet nie chodzi o kontrowersyjne czy błędne decyzje sędziów, ale brak ich obecności na meczach. Spotkanie z Akademią Mistrzów Cracovia II było już drugim w tym sezonie, na którym rozjemca nie raczył się pojawić. W takiej sytuacji, podobnie jak w meczu z Victorią sędziować musieli trenerzy. O ile poprzedni mecz był jednostronny, o tyle tym razem było kilka nerwowych momentów spowodowanych absencją sędziego.

Oprócz nieobecności sędziego, w stosunku do meczu z Victorią, zachodzi jeszcze jedno podobieństwo. Wtedy pierwszego gola w meczu Kabel zdobył już po 45 sekundach od rozpoczęcia gry i zastanawialiśmy się czy będzie to najszybszy gol sezonu. Mało brakowało, a gracze U13 sami pobiliby swój rekord. W meczu z Cracovią Kablarze umieścili piłkę w siatce po 46 sekundach, a więc raptem sekundy brakło do wyrównania rekordu. Ponownie z prawej strony piłkę dośrodkował Oskar Lasek, a po niepewnej interwencji bramkarza spadła ona pod nogi Emila Szymoniaka, który z najbliższej odległości wpakował ją do siatki.

W kolejnym fragmencie spotkania powołanie sędziowskie objawiło się u trenera gości, który przerwał trzy dobrze zapowiadające się akcje Kabla dopatrując się wątpliwych spalonych. Na szczęście z rzutu rożnego spalonych już nie ma, więc gdy świetne dośrodkowanie Szymona Leśniaka mocną główką wykorzystał Stanisław Galas, zrobiło się 2-0. Niestety z podwyższonego prowadzenia Kabel mógł cieszyć się raptem minutę, po której goście zdobyli gola kontaktowego. Seria błędów technicznych obrońcy i bramkarza gospodarzy umożliwiła zawodnikowi Cracovii wepchnięci piłki do bramki.

Po rozpoczęciu drugiej połowy kilka groźnych sytuacji stworzyła sobie Cracovia, ale żadna z nich nie przyniosła wyrównującego gola. Kabel przetrwał napór Pasów w pierwszym fragmencie drugiej odsłony i zdołał wyprowadzić błyskawiczny kontratak. Sprytne zagranie piętką Galasa na skrzydło do Laska, kilkunastometrowy rajd tego drugiego zakończony centrą i pewne wykończenie Duszka strzałem pod poprzeczkę. Gwoli sprawiedliwości trzeba oddać, że możliwe, iż przy zagraniu Laska był spalony, ale nawet zapis video nie daje tutaj 100% pewności.

Tuż przed końcem spotkania Kabel zdołał jeszcze podwyższyć prowadzenie gdy niecelne wybicie bramkarza Cracovii przejął Duszek i dograł piłkę do niepilnowanego Antoniego Śliwy, który bez problemów umieścił ją w siatce. Wygrana Kabla zasłużona. Szkoda tylko, że przez brak arbitra doszło do kilku nerwowych sytuacji i wzajemnych pretensji. Przy tej okazji warto sparafrazować znane powiedzenie: "Szanuj sędziego swego, bo nie będziesz mieć żadnego"...

Kabel Kraków 4:1 Akademia Mistrzów Cracovia II

Skład Kabla: Mateusz Niedźwiecki - Rafał Duszek, Olaf Grabowski, Kyrylo Indin, Oskar Lasek, Szymon Leśniak, Tomasz Pięta, Emil Szymoniak (kapitan) oraz Mateusz Błaszczyk, Stanisław Galas, Wojciech Knop, Antoni Śliwa i Leon Wojciechowski.

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2023 i obowiązuje do końca 2023 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/