person_outline
search
Rehabilitacja trampkarzy młodszych w Skawinie

Po pierwszym niezbyt udanym spotkaniu trampkarzy młodszych przeciwko Radziszowiance (porażka różnicą 7 goli), drugie ligowe spotkanie ze Skawinką przyniosło rehabilitację i wyrównanie bilansu bramkowego (wygrana różnicą 7 goli). Tak jak w pierwszym meczu o wyniku decydowało posiadanie w swoich szeregach snajpera z prawdziwego zdarzenia. Tylko tym razem takiego snajpera posiadał Kabel...

Chodzi oczywiście o Artura Mrzygłóda, który zdobył aż 7 z 9 goli wpisanych do protokołu po stronie Kabla. Występujący na co dzień w trampkarzach starszych zawodnik dostał okazję do zagrania z rówieśnikami i już w drugiej minucie dał popis swoich możliwości obiegając niemal całą obronę gospodarzy i na raty kończąc solową akcję golem. Ten scenariusz oglądaliśmy w pierwszej połowie cztery razy i za każdym Mrzygłód był za szybki i za sprytny dla obrony Skawinki. Do przerwy 4-1 dla Kabla. Skawinka zdołała wykorzystać niepewne wyjście z bramki Oliwiera Jandy i Jakub Duśko umieścił piłkę w pustej bramce.

Po przerwie Kabel nie zwalniał tempa i zdobywał kolejne gole, ale sytuacje bramkowe były bardziej różnorodne, a na listę strzelców oprócz Mrzygłóda wpisał się Bruno Kiełkowski (po rzucie rożnym) oraz najmniejszy na boisku Edmund Ziętarski co zostało skwitowane oklaskami nielicznie zgromadzonej publiczności. Podobnie jak w pierwszej połowie Skawinka odpowiedziała jednym golem i mecz zakończył się rezultatem 9-2 dla przyjezdnych.

Jako ciekawostkę można podać fakt, że trenerami obu drużyn byli zawodnicy seniorskiej drużyny Skawinki. Prowadzący Kabel Adrian Pater co weekend wychodzi na boisko w jednej drużynie z Kasjuszem Piwowarczykiem odpowiedzialnym za drużynę trampkarzy Skawinki.

Skawinka Skawina 2:9 Kabel Kraków

Skład Kabla: Oliwier Janda - Alan Duszek, Iwo Gaszyński, Bruno Kiełkowski, Jakub Macuga, Artur Mrzygłód, Dawid Pałka (kapitan), Szymon Pęski, Bartosz Zapała, Edmund Ziętarski, Gustaw Ziętarski oraz Mikołaj Jasek.